За що чиновникам платять великі гроші, якщо держава і народ бідніють?

За що чиновникам платять великі гроші, якщо держава і народ бідніють?

Чимало українських чиновників володіють більшими статками, аніж їхні західні партнери. Натомість, пересічні люди змушені ледве зводити кінці з кінцями. За рік кількість людей, які живуть за межею бідності, в Україні збільшилася удвічі, повідомляють в Інституті демографії та соціальних досліджень імені Птухи. Ще рік тому за межею бідності жили трохи більше 28 відсотків наших співвітчизників. Зараз їх стало аж 58 відсотків. Сумно і страшно, що за цією межею опинилися майже 38 відсотків сімей із двома дітьми.

Пророкування Гройсмана: до «життя по-новому» – три-п’ять років  

Організація Об’єднаних Націй подає свої цифри. За даними ООН, понад 80 відсотків українців – бідні! Тобто, вони витрачають менше п’яти доларів на день. Це, за нинішнім курсом, 130 гривень. Для пенсіонера, який отримує мінімальну виплату, витрачати 130 гривень щодня – розкіш.

А багатих в Україні аж… один відсоток або 360 тисяч осіб. Дві третини українців хотіли б розбагатіти. Однак, для кожного другого це залишається нездійсненною мрією.

Щодо прожиткового мінімуму, то він у нас наближається до порогу бідності африканських держав.

Але… Прем’єр-міністр Володимир Гройсман анонсував економічний прорив: жити по-новому будемо через три-п’ять років.

Кабмін створить Офіс супроводження інвестицій. І через кілька років економіка України покаже значне зростання у разі ефективного використання всіх можливостей країни. Про це прем’єр заявив на Міжнародному економічному форумі в Києві. «Можливості України – найкращі в Європі, а, можливо, і в світі. Я впевнений, що через три-п’ять років ми будемо успішною країною», – сказав глава уряду.

І до цього успіху Україну вестиме Офіс супроводження інвестицій та Національний комітет відродження промисловості, які створює Кабмін. Ці структури, за словами Гройсмана, дозволять бізнесу не лише вести прямий діалог із владою, оцінювати прогнозованість державних рішень, а й відчувати захист держави і цілком використовувати свої можливості.

Залишається сподіватися, що новостворені структури не зійдуть на пси, як, приміром, Мінстець.

У сиріт кошти забрали…

Чиновники, на відміну від простих українців, у черзі за «життям по-новому» не стоять. Депутати додатково виділили їм на зарплати 1,5 мільярда гривень. До когорти щасливчиків  потрапили працівники центральних органів виконавчої влади, місцевих держадміністрацій тощо.

Вийшло так, що Рада роздала додаткові мільярди силовикам і чиновникам, забравши кошти в освітян та дітей-сиріт. Ось такі зміни до держбюджету-2016 ухвалив парламент.

Отже, на силові структури додатково спрямували 7,1 мільярда гривень. Із них 6,3 мільярди піде на грошове забезпечення. Міноборони отримало 3,8 мільярдів. Головне управління розвідки Міноборони – 175 мільйонів. Нацполіція – 2,4 мільярди. Державна прикордонна служба та інші силові структури – 782,7 мільйонів. СБУ – 128,5 мільйонів. Управління держохорони – 51 мільйон гривень.

А зменшили, зокрема витрати загального фонду держбюджету на програму підтримки державних та регіональних інвестиційних проектів – на 360 мільйонів. Освітню субвенцію – на 50 мільйонів. Субвенцію на виплату державної соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам – на 14 мільйонів.

…зате «слугам» дали

«Професія» депутат – таки одна з кращих. Можна не з’являтися на роботу. Голосувати чи не голосувати за винагороду. Без проблем організувати бізнес у столиці чи на рідних теренах. Словом, «слугам» дозволено всього стільки, що народу навіть не снилося.

А ще парламентарям доплачують за інтенсивність праці. Лише у вересні нардепи отримали за це 2,3 мільйони гривень надбавок. Про це йдеться у відповіді апарату Верховної Ради на запит «Українських Новин».

Крім того, депутати отримали 55845 гривень доплати за ранг. Надбавка за вчений ступінь склала 33169 гривень. Ще 1388 гривень – доплата за використання іноземної мови.

У результаті, загальний обсяг нарахованої у вересні зарплати нардепам склав 6 мільйонів 619 тисяч 888 гривень.

Також 182 парламентарі отримали минулого місяця 431640 гривень з держбюджету для компенсації вартості проїзду.

«Слуги народу» отримують пристойні зарплати та користуються багатьма іншими привілеями. За що, коли в країні стільки бідних людей, не працює нормально економіка і процвітає корупція? Коли держава влізає у чергові борги?

А ще в Україні багато державних компаній. За цим показником ми перевершили усіх в світі. За даними Мінекономрозвитку, їх у нас налічується 3458. Цифра не остаточна. Міністерство само не знає, скільки їх є насправді. У розвинених країнах все зовсім по-іншому, констатують «Фінанси.ua». У Норвегії державі належать 68 компаній, у Франції – 50, у Швеції – 49, у Великобританії – 17.

Щодня держкомпанії отримують неймовірні суми з бюджету. А в їх штаті працює населення маленької європейської країни – мільйон осіб. Це трохи менше ніж населення Естонії, для прикладу. У західній економіці це немислимо. Подібне було лише в СРСР.

По-справжньому працює лише 1801 компанія. Інші – на стадії ліквідації або лише на папері. Експерти кажуть: головна причина існування купи збиткових підприємств, які отримують підтримку від держави – допомагати чиновникам красти. І так – уже 25 років…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *