Зелене добриво – чудовий урожай

Зелене добриво – чудовий урожай

Це добриво застосовується для всіх видів культурних рослин. Воно, як і всі біологічні підживлення, багате азотом та іншими корисними елементами. Рецептів готування рідкого добрива із зелених рослин багато. Ось деякі з них.

З кропиви

Зберіть кропиву (важливо це зробити до появи насіння. А якщо з насінням, то просто процідіть настій через сито). Подрібніть пагони й помістіть їх у чисту ємкість (приміром, відро з-під фарби або діжку) і залийте 3/4 водою. Зверху ємкість щільно закрийте і раз на кілька днів настій відкривайте і перемішуйте. На сонці процес бродіння відбувається швидше. Через 2-3 тижні добриво готове! Розчин відразу застосовуйте за призначенням.

Для підживлення під корінь добриво розбавте (1:10). Для обприскування настій процідіть і розбавте (1:20). Важливо дотримуватися пропорцій і пам’ятати, що краще недогодувати, ніж перегодувати.

Кропиву можна використовувати як самостійно, так і додавати в настій інші трави, такі, як окопник, пижмо звичайне, хвощ польовий, гіркий полин.

З бур’янів

У бочку приблизно на 3/4 помістіть зрізану траву, бадилля, виполоті з корінням бур’яни (можна навіть із насінням), пасинки томатів і т.д. і залийте водою. Потім закрийте кришкою або поліетиленовою плівкою, проробивши в ній кілька дірочок для газообміну і зафіксуйте скотчем або мотузкою. Залишіть для настоювання і бродіння на 7-10 днів – зелене добриво готове до застосування! Його колір має стати мутнувато-зелено-жовтим.

Для підживлення добриво розбавте (1:10). Не варто робити підживлення “густішим” – можна тільки нашкодити рослині і спалити її корені, тому що настій виходить досить концентрованим.

Коли витратите всю рідину, траву, що залишилася, ще раз залийте водою і через день-два використайте для поливу вже без розведення. А “відпрацьовану” зелену масу вилийте під ягідні кущі або в компостну купу.

Підживлення настоєм бур’янів потрібно сполучати з поливами. Гущу, що залишилася, можна покласти в компост, можна нею замульчувати малину або гарбузові культури, прикривши зверху виполотими бур’янами, щоб прибрати неприємний запах. Його також можна значно зменшити, якщо додати в ємкість з бур’янами валеріану разом з коренем.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *