Жителі Тернопільщини мають знати: податок на майно встановлюють місцеві ради

Жителі Тернопільщини мають знати: податок на майно встановлюють місцеві ради

Відповідно до п. 12.3 ст. 12 Податкового кодексу України (далі – Податковий кодекс) сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

Згідно з п. 10.2 ст. 10 Податкового кодексу місцеві ради обов’язково встановлюють податок на майно (в частині плати за землю).

Оскільки з 01 січня 2015 року плату за землю у складі податку на майно віднесено до місцевих податків і зборів, місцеві ради повинні приймати рішення про встановлення плати за землю і, зокрема, визначати ставки земельного податку та перелік пільг зі сплати податку.

При прийнятті рішення обов’язково визначаються об’єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов’язкові елементи, визначені ст. 7 Податкового кодексу.

Відповідно до пп. 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 Податкового кодексу рішення про встановлення місцевих податків та зборів та офіційно оприлюднюється до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків та зборів.

Підпунктом 12.3.5. п.12.3 ст.12 передбачено, що у разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, то плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.

Враховуючи зазначене вище, для правильності складання податкової декларації з плати за землю на 2016 рік та визначення ставок земельного податку, суб’єктам господарювання необхідно ознайомитись з рішеннями відповідних органів місцевого самоврядування (сільських, селищних, міських рад) за місцем розташування земельних ділянок.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares