21 травня: день пам’яті Іоанна Богослова,в Україні – День пам’яті жертв політичних репресій та інші свята й важливі дати

21 травня: день пам’яті Іоанна Богослова,в Україні – День пам’яті жертв політичних репресій та інші свята й важливі дати

21 травня – день пам’яті апостола і євангеліста Іоанна Богослова. Це свято у церковному календарі вважається одним з найбільш загадкових. Вшановує Церква Іоанна Богослова за всі ті божественні одкровення, які приніс він людству.

Іоанн Богослов – учень, якого любив Ісус.

Саме 21 травня Іоанн зібрав навколо себе своїх учнів, забрався у могилу, наказав засипати її землею. Було йому тоді сто років. Через кілька днів учні розкопали могилу, але там нікого не було. Згідно з хроніками, Іоанн Богослов жив наприкінці I століття.

Вірять, якщо цього дня помолитися Іоанну Богослову, то можна врятуватися від отруєння. А все тому, що коли його хотів отруїти римський імператор, то отрута не подіяла і він залишився неушкодженим.

А селяни раніше готували пироги з пшеничного борошна, а потім виходили на вулицю і роздавали сусідам або просто перехожим.

Що не можна робити в цей день

Не сваріться і не лихословте.

Не варто цього дня нарікати на свою долю.

Не брешіть.

Не давайте в борг, тому що гроші до вас не повернуться.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 21 травня:

1502 рік – іспанський мореплавець Жуан да Нова, який перебував на службі у португальців, відкриває острів Святої Єлени в Південній Атлантиці;

1503 рік – Христофор Колумб відкриває Кайманові Острови;

1809 рік – під Асперном поблизу Відня Наполеон зазнає першої у своєму житті поразки на полі битви від австрійського ерцгерцога Карла;

1831 рік – у Харкові з’являється перший в Україні альманах – “Український альманах”;

1840 рік – Нова Зеландія стає британською колонією;

1892 рік – у Мілані здійснюють постановку опери “Паяци” Руджеро Леонкавалло;

1904 рік – у Парижі засновують Міжнародну федерацію футбольних асоціацій (ФІФА);

1916 рік – у Великій Британії вперше в світовій практиці вводять “літній” час;

1918 рік – у Києві представники різних партій формують Український національно-державний союз;

1918 рік – створюють Всеукраїнську раду профспілок;

1928 рік – Волт Дисней отримує патент на монопольне використання образа Міккі Мауса;

1937 рік – починає роботу перша експедиція, що дрейфувала, під назвою “Північний полюс”;

1944 рік – на плебісциті в Ісландії жителі підтримують рішення парламенту про відділення від Данії;

1968 рік – зникає безвісти американський атомний підводний човен “Scorpion” з 99-ма членами екіпажу;

1991 рік – йде у відставку президент Ефіопії Менгіст Хайле Маріам, а потім тікає з країни;

1992 рік – Кримський парламент скасовує референдум про незалежність Криму, який планували на серпень;

2000 рік – на референдумі у Швейцарії більшість мешканців голосують за розширення відносин з Євросоюзом;

2006 рік – на референдумі населення Чорногорії голосує за незалежність від Сербії.

Який день в Україні і світі

21 травня в Україні і світі святкують Міжнародний день чаю. Офіційно свято було затверджене ініціативою ООН 21 грудня 2019 року. Цього дня обов’язково насолодіться смачним чаєм. Сьогодні існує чимало видів цього напою. Тому кожна людина може підібрати такий, який їй найбільше до душі.

День пам’яті жертв політичних репресій. Припадає щороку на третю неділю травня. На території Радянського Союзу у 1937 роки був розгорнутий “великий терор” за ініціативи Сталіна і всієї керівної верхівки влади. На території сучасної України в той період були винищені представники інтелігенції, відбувалося поширення антинаціоналістичних ідей. Пам’ятну дату створив президент України Віктор Ющенко в травні 2007 року.

Всесвітній день медитації. Хоча свято і неофіційне, проте досить актуальне сьогодні, коли поширений швидкий темп життя. Медитація з’явилася дуже давно. Ще 1500 року до нашої ери народ Індії записав інформацію про цю цікаву практику. В той час і зараз медитація вважається невід’ємною частиною східних релігій.

Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку. Започаткувала свято Організація Об’єднаних Націй 2002 року. Головна мета цього свята полягає в тому, щоб підвищити обізнаність суспільства про необхідність і важливість культурного різноманіття.

День пам’яті тих, хто помер від СНІДу. Подія була започаткована Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Головна мета її – нагадати про серйозність цього захворювання, залучити суспільство до вчасної терапії ВІЛ-інфекції, наголосити на важливість приділення уваги профілактичним заходам вірусу імунодефіциту людини.

Міжнародний день космосу. Ідея створення свята належить американському космонавту Енді Томасу, а його унікальність полягає в тому, що воно було створене не на землі, а в космічному просторі.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *