Барбарис як декоративна рослина у ландшафтному дизайні

Барбарис як декоративна рослина у ландшафтному дизайні

Барбарис — популярна садова рослина. Декоративні сорти барбарисів, які відрізняються малою кількістю квітів, але можуть похвалитися густотою та оригінальністю забарвлення листя, невеликою висотою чагарників або оригінальною формою крони, сьогодні дуже популярні серед садівників, які наголошують на створенні сучасних ландшафтних композицій.

Барбариси в ландшафтному дизайні

Рід барбарисових включає велику кількість видів, серед яких можна виділити як вічнозелені, так і листопадні рослини. Ягоди барбарису їстівні і можуть бути використані при приготуванні приправ та напоїв. Усі барбариси, які ростуть у європейській частині материка, можна умовно розділити на групи, орієнтуючись на критерії:

  1. Колір крони. Українському покупцю доступні чагарники з різним забарвленням листя. Популярністю користуються рослини, листя яких має смугасте забарвлення або змінюють тон і яскравість відтінку з настанням осені.
  2. Розмір. Максимальна висота пагонів барбарисових кущів досягає 3 м. Мініатюрні чагарники можуть зрости приблизно до півметра. Незалежно від розміру кущ барбарису можна сформувати у кулю або надати йому інших форм.
  3. Швидкість зростання. Високорослі сорти барбарисових чагарників можуть рости до 35 см на рік. Розмір приросту пагонів потрібно враховувати при створенні композицій з кількох підвидів або ландшафтних елементів різних рослин.
  4. Наявність квітконосів. Усі барбариси можна умовно розділити на групи за ознакою наявності чи відсутності кольорів. Так звані неквітучі підвиди зазвичай мають густу крону і жорсткі пагони, що добре зберігають форму. З неквітучих барбарисів можна створити декоративну огорожу.
  5. Тривалість життя. Барбариси при правильному догляді та виборі місця можуть жити до 30 років, але живоплоти з вічнозелених чагарників потребують постійного омолодження.

З якими рослинами краще поєднувати барбарис у ландшафтному дизайні?

Кожен із видів барбарису має свої особливості, які можуть бути вигідно обіграні ландшафтними дизайнерами. Барбарис можна поєднувати з іншими багаторічними чагарниками. Серед популярних доповнень називають скумпію, самшит та форзицію, фарби квітів яких відтіняються багатою зеленню барбарисових кущів.

Дослідні садівники говорять про те, що набагато важливіше при виборі «сусідів» відповідність вимог рослин, що ростуть поруч, до складу ґрунту, поливу та мінеральних речовин, ніж колірна гама або габаритні параметри. Також варто взяти до уваги потребу у освітленні.

Основні переваги барбарисів Тунберга

У числі невибагливих до умов утримання барбарисів відносять барбариси Тунберга. Для рослин цього сорту характерна висока морозостійкість та невибагливість до температурного режиму загалом. Чагарник чудово росте у всіх регіонах України.

Садівників та ландшафтних дизайнерів рослина приваблює широтою можливостей використання (кущі однаково добре виглядають поодинці або живою огорожею) та цікавим забарвленням.

Для барбарису Тунберга характерні дугоподібно відхилені гілки та червоні колючі пагони, які в міру росту та старіння набувають коричневого відтінку. Листяний покрив рослини змінює забарвлення протягом весняно-осіннього сезону. Навесні шкірясте листя чагарнику зелене, влітку починає набувати рожевий відтінок і до осені стає багряною. Крім гарного забарвлення листя, барбарис Тунберга приваблює садівників буйним весняним цвітінням. Жовті з червоною окантовкою квітки, зібрані в невеликі кисті, прикрашають кущ протягом тижня, після чого одночасно в’януть, а на їхньому місці формуються ягоди.

Унікальною особливістю чагарника є розвинена коренева система. Цей критерій враховують садівники, перед якими поставлене завдання закріпити повз грунт рослинами, що не вимагають складного догляду.

Великий асортимент саджанців барбарисових кущів, адаптованих під кліматичні умови України, представлений у каталозі інтернет-магазину «Флоріум» florim.ua. Усі саджанці сертифіковані за європейськими стандартами якості та мають гарантію від виробника. Барбариси всіх видів, а також багаторічні рослини та цибулинні можна купити з доставкою у всі міста країни. Приємним бонусом для постійних та оптових клієнтів стануть ціни.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *