Які бувають бокси для електророзподільної апаратури

Функція електророзподільної апаратури полягає у тому, щоб компактно й безпечно розташувати засоби захисту електромереж, розподілу та обліку електроенергії. Існує кілька різновидів розподільних електрощитів (боксів), що розрізняються призначенням, конструктивними особливостями, варіантами встановлення, захистом корпусу та матеріалом виготовлення.

Призначення

  • Вхідні розподільні пристрої — для приймання електроенергії від живильних ліній електромережі або силових трансформаторів.
  • Головні розподільні пристрої — для розподілу електроенергії на великих промислових підприємствах, окремих лініях, що живлять щити іншого призначення.
  • Бокси автоматичного вводу резерву — для контролю параметрів електромережі та перемикання між окремими споживачами електроенергії.
  • Бокси освітлення або обігріву — для керування освітлювальною або опалювальною апаратурою.
  • Щити силові — для живлення силових споживачів.
  • Поверхові щити — для розподілу та обліку електроенергії у межах одного поверху багатоквартирного будинку.
  • Квартирні щити — для розподілу та обліку електроенергії у межах однієї квартири чи будинку.  

 Спосіб встановлення

Накладні електрощити встановлюють на стіну або іншу вертикальну поверхню зовні будівельної споруди. В цьому випадку корпус з усім наповненням розташований зовні.

Вбудовані електрощити призначені для монтажу в заздалегідь підготовану нішу (заглиблення у стіні). У полі огляду у таких боксів залишаються лише дверцята.             

Підлогові електрощити встановлюють просто на підлогу або спеціальну підставку.

Щодо місця монтажу, то існують варіанти як для зовнішнього, так і внутрішнього встановлення — за межами або всередині приміщення відповідно.

Електрощитове обладнання «Генезис» може бути також встановлене зазначеними вище способами.

Матеріали корпусу

Для виготовлення поверхових щитів переважно використовуються металеві листи, хоча деякі внутрішні моделі, що призначені для розташування невеликої кількості обладнання можуть бути виготовлені з міцного пластику. Кришка зазвичай виконується з прозорого пластику або скла, щоб забезпечити зручний контроль за споживанням електроенергії та роботою захисних пристроїв. Виключно металевими роблять DIN-рейки, на яких монтуються різні прилади модульного типу.

Сучасне електрощитове обладнання «Генезис» відповідає галузевим вимогам та виробляється з суворим дотриманням усіх норм та правил. Пропонуємо великий вибір боксів для побутових та промислових споживачів, а також супутні послуги: збірку квартирних та поверхових щитів, АВР, ВРУ, ГРЩ, виконання електромонтажних робіт.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *