Лікар з підвіконня: каланхое порятує від хвороб

Лікар з підвіконня: каланхое порятує від хвороб

kalanhoe

Ця традиційна кімнатна рослина росла ще на підвіконнях наших бабусь і прабабусь. Однак, поливаючи каланхое, багато людей і не підозрюють про його користь. А між тим, це справжній домашній лікар. Сік рослини містить флавоноїди – біологічно активні речовини, які мають величезне значення для підтримки здоров’я. Крім цього, каланхое властиві бактерицидні, протизапальні властивості, він добре загоює рани й лікує чимало інших болячок.

Видів каланхое дуже багато, але найпоширенішими є каланхое Дегремона і пір’ясте. Яка рослина росте у вас, визначити дуже легко: у пір’ястого листя кругле, а в Дегремона – зубчасте, з безліччю паростків по краях.

У каланхое безліч способів застосування, але найпростішим є використання соку. З нього виготовляють настоянки, мазі. Для отримання соку листя потрібно промити, очистити від країв, подрібнити до однорідної маси й відтиснути.

Свіжозібрані частини рослини можна потримати тиждень у темряві при зниженій температурі (наприклад, у холодильнику). У таких умовах виробляються особливі речовини – біогенні стимулятори, що підвищують імунітет, активізують численні життєво важливі процеси, які сприяють лікуванню.

 

Застуда мине швидше

При застуді та нежитю досить закапати в ніс по дві краплі соку – й одразу ж відчуєте полегшення. Процедуру повторювати тричі на добу. Також рекомендують закладати в носові пазухи ватні тампони, змочені свіжим соком каланхое.

Ним можна змащувати і мигдалини при хронічному тонзиліті. Або розвести водою у співвідношенні 1:1 і полоскати горло кілька разів у день, якщо застудилися.

Листок каланхое добре з’їдати при грипі чи застуді, звичайно, очистивши його. Корисно це і для профілактики недуг при ослабленому організмі. Листя каланхое очищає кров, нейтралізує шкідливі речовини.

Якщо ж починається ангіна, слід пожувати листок – це полешгує симптоми хвороби.

Для маленьких дітей краще використовувати м’який відвар листя каланхое. Достатньо два-три рази в день по кілька крапель у кожну ніздрю.

При сильному кашлі корисний такий склад: 2 ст. л. свіжого соку каланхое, по 100 г несолоного вершкового масла, внутрішнього свинячого або гусячого жиру, меду і 50 г какао. Все змішати, пити з гарячим молоком.

 

Зміцнює ясна та зуби

Сік каланхое допомагає при будь-яких зовнішніх інфекціях, наприклад, стоматитах. Якщо після сніданку жувати листочок цієї рослини, а ввечері свіжовитиснутий сік втирати в ясна, запалення мине, а зуби стануть міцнішими.

Людям, які страждають пародонтозом, корисно додавати свіже листя каланхое у вінегрети та картопляні салати, попередньо промивши і дрібно нарізавши.

 

Боремося з варикозом

При варикозному розширенні вен на вузли накладають серветку з соком рослини. Можна приготувати і спиртову настоянку. Півлітрову банку до половини наповнити нарізаним листям каланхое і залити горілкою, тиждень настоювати в темному місці , періодично збовтувати. Далі – процідити й на ніч натирати ноги, круговими рухами, знизу вгору – від стопи до колін і вище. Болі проходять швидко, та для кращого ефекту рекомендують проводити процедуру 3-4 місяці.

А для зняття набряків з ніг треба нашаткувати  листя каланхое, залити горілкою у співвідношенні 1:2 і дати настоятися два тижні. Потім щовечора ноги натирати цією настоянкою.

 

Загоїть рани та виразки

Каланхое застосовують і для лікування трофічних виразок, гнійної інфекції, пролежнів, свищів. У цих випадках на поверхню рани накладають 4-5 шарів марлі, рясно змоченої соком рослини.

Для лікування чиряків, трофічних виразок можна приготувати мазь. Змішати 30 мл соку каланхое і 50 г чистого ланоліну. Додати 50 г вазеліну та перемішати до отримання однорідної маси.

Для компресів і промивки ран використовують спиртову настоянку. 2 ст.л. подрібненого листа залити 200 мл 40% спирту і на 10 днів залишити в теплому приміщенні настоюватися, а згодом процідити.

При невеликих пораненнях, фурункулах, тріщинах сосків рекомендують впродовж кількох днів наносити на уражене місце 2-3 краплі соку.

При опіках подрібнене листя прикладають до ушкодженої шкіри на дві години. Або ж змішують сік із білком і мастять рану.

Шкірні нариви, герпес швидко загояться, якщо на уражені частини тіла кілька разів на день капати по 2-3 краплі соку. Курс лікування – 5-6 днів.

Щоб позбутися бородавок, покрити їх подрібненими листям каланхое, зав’язати і трохи потримати цей компрес.

 

Чудо-настоянка від аденоми простати

Для лікування цього поширеного в наші дні захворювання рекомендують простий метод. Листя каланхое промити та пропустити через м’ясорубку, щоб набрався 100-грамовий повний стаканчик. Цю суміш залити в пляшечку з широкою шийкою. Туди ж відправити 200 г горілки (дозу потрібно витримувати дуже точно у співвідношенні 1:2). Поставити суміш в темне місце на 10 днів, збовтувати кілька разів, потім процідити. Помістити пляшечку з настоянкою в холодильник на нижню полицю і приймати вранці натщесерце за 20 хв. до їди по 1 ч. л. Увечері також до їди – 1 ч. л. Поліпшення має настати дуже швидко. Пройде часта потреба ходити в туалет, зникнуть болі в сечоводі .

Коли стан здоров’я покращиться, слід зробити двотижневу перерву. Надалі пити по 1 ч. л. в будь-який час доби. Щоразу приймати вродовж кількох днів, відчувши чи зауваживши тривожні симптоми.

Поселити каланхое можна де завгодно: і на кухні, і у вітальні, і в дитячій – енергетика цієї рослинизавжди позитивна і буде налаштовувати на мирний лад. У спальні очистить повітря від шкідливих мікробів. Адже недарма каланхое називають домашнім цілителем.

Але перед тим, як застосовувати його, бажано проконсультуватися з лікарем. Не рекомендують домашні ліки з цієї рослини вагітним жінкам.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *