22 травня: «літнього» Миколи, перепоховання Тараса Шевченка у Каневі на Чернечій горі та інші пам’ятні дати і свята

22 травня: «літнього» Миколи, перепоховання Тараса Шевченка у Каневі на Чернечій горі та інші пам’ятні дати і свята


22 травня – день пам’яті Миколи Чудотворця. Вважається одним із найвпливовіших святих Церкви. Саме 22 травня його мощі були перенесені до Бару з Мир Лікійських. Сталося це 1087 року.

Прославився святий Миколай як справжній благочестивець, благодійник, захисник нужденних та покровитель.

У народі 22 травня називали «літнього Миколи». Святий вважався покровителем сиріт, моряків, бідних людей і мандрівників. Миколая дуже поважали наші предки, тому цей день вважався великим торжеством. Віряни обо’язково відвідували церковну службу, хоча молитву можна прочитати і вдома. Просять зазвичай любові та поваги в сім’ї, душевного спокою.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 22 травня:

1849 рік – Авраам Лінкольн отримує патент на конструкцію плаваючого сухого доку;

1861 рік – Тараса Шевченка перепоховують в Каневі на Чернечій горі;

1892 рік – доктор Вашингтон Шеффілд винаходить тюбик для зубної пасти;

1906 рік – американські авіаконструктори брати Райт отримують патент на винайдений ними літак;

1919 рік – У Києві в церкві святого Миколая відправляють перше богослужіння українською мовою, через що цей день “неофіційно” стає днем народження Української Автокефальної Православної Церкви;

1931 рік – розпочинає свою діяльність Українська академія аграрних наук;

1939 рік – Гітлер та Муссоліні створюють політичний та військовий альянс між Німеччиною та Італією (так званий “Сталевий пакт”);

1960 рік – стається найсильніший у XX столітті землетрус силою 9,5 балів за шкалою Ріхтера – в Чилі;

1971 рік – відбувається виступ Анатолія Лупиноса біля пам’ятника Тарасові Шевченку в Києві й арешт промовця;

1972 рік – нова конституція змінює назву Цейлону на Республіку Шрі-Ланка;

1979 рік – похорон Володимира Івасюка на Личаківському цвинтарі у Львові, який виливається у масову акцію протесту;

1990 рік – фірма “Microsoft” анонсує вихід операційної системи Windows 3.0;

1995 рік – у Львові створюють Всеукраїнське педагогічне товариство імені Григорія Ващенка;

1995 рік – астрономи Аманда Бош та Ендрю Ривкін виявляють на фотографіях, які прислав телескоп “Габбл”, два нові супутники на орбіті Сатурна;

1998 рік – у Києві на Аскольдовій могилі освячують греко-католицьку церкву святого Миколая;

2002 рік – у Празі відкривають Меморіал жертвам комунізму;

2009 рік – СБУ порушує кримінальну справу за фактом Геноциду в Україні 1932-1933 років (за ч. 1 ст. 442 Кримінального кодексу України – “Геноцид”);

2014 рік – біля міста Волноваха стається напад бойовиків ДНР на блокпост української 51-ї механізованої бригади (16 українських військовиків гине, 32 травмовано), а біля міста Рубіжне, внаслідок бою з проросійськими бойовиками, українська 30-та механізована бригада зазнає втрат і відступає.

Який день в Україні і світі

22 травня в Україні і світі святкують Міжнародний день біологічного різноманіття. Головна мета цього свята полягає у приверненні уваги людей на проблеми, які пов’язані зі збереженням біологічного світу. Потрібно розуміти, що саме від біологічного різноманіття залежать різні аспекти життя: якість харчових продуктів, стабільність клімату, безпечне життя кожної людини. Тому важливо стежити за збереженням різних екосистем на планеті.

Всесвітній день міських фермерів. Хоча свято це маловідоме, проте для сучасної людини дуже важливе. Міськими фермерами називають тих жителів міст, які намагаються вирощувати зелень, фрукти і овочі прямо в своїй квартирі, зближуючись з природою.

День Шерлока Холмса. Обрали дату святкування на честь дня народження (1859 рік) автора, який і створив найвідомішого детектива всіх часів, Артура Конана Дойла. Життя Холмса зображене у 56 розповідях та 4 повістях. Там же йдеться про його відважного та вірного помічника доктора Ватсона. Твори вважаються класикою детективного жанру.

Всесвітній день готів. Неформальне свято представників досить популярної субкультури. Зародилася вона у Великій Британії та Норвегії наприкінці 70-х років XX століття на основі панк-руху. Сьогодні ж більша частина зосереджена в Америці та Європі. Готична субкультура – це протест проти культурний стереотипів, виражається вона за допомогою особливого зовнішнього вигляду, зацікавленністю готичним роком.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *