6 червня: в Україні – День журналіста і від сьогодні починається справжнє літо

6 червня: в Україні – День журналіста і від сьогодні починається справжнє літо

6 червня – день пам’яті преподобного Симеона Стовпника. Згідно з церковними переказами, народився він після довгих молитв його матері, яка присягнула, що віддасть дитину на служіння Господу. Ще в дитинстві хлопчик вирізнявся стриманим характером, він навіть не пив грудне молоко в ті дні, коли мати його їла м’ясо. В юності Симеон залишився без батьків, а сам хлопець побачив бачення, після якого пішов до монастиря.

Відчайдушно боровся чоловік із гріховними думками, спокусами та пристратями, перебуваючи весь свій час у молитві. За свою надзвичайну працю отримав від Господа дар чудотворення і прозорливості. Він міг бачити таємниці майбутнього. Помер Симеон у віці 75 років.

У народі вірили, що саме від 6 червня починається справжнє літо.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 6 червня:

1683 рік – в Англії в Оксфорді відкривається перший у світі публічний музей;

1882 рік – ньюйорківець Генрі Сілі отримує патент на електричну праску;

1925 рік – Волтер Крайслер засновує автомобільну корпорацію “Chrysler”;

1933 рік – у місті Кемден (штат Нью-Йорк) відкривається перший у світі кінотеатр, у якому фільм можна було дивитись не виходячи з автомобіля;

1944 рік – в Західній Європі відкривають Другий фронт: на Півночі Франції починається висадження військ союзників по антигітлерівській коаліції;

1981 рік – зареєстровано перших хворих на СНІД;

1990 рік – Всеукраїнський православний собор у Києві проголошує патріархат УАПЦ і обирає митрополита Мстислава першим патріархом Української автокефальної православної церкви.

Який день в Україні і світі

6 червня в Україні святкують День журналіста. Повага до публічного слова в Україні завжди була високою, навіть попри те, що на території нашої країни журналістика виникла значно пізніше, ніж в інших країнах Європи. Пов’язано це зі специфічними політичними умовами, адже в Україні довгий час не було державності, а її територія була розділена між різними імперіями.

Провісниками української преси вважають вчені друковані видання, які виходили в середині XVII століття. Називали їх “універсалами” Війська Запорізького. Було це за часів гетьманства Івана Виговського. Професійне свято було створене указом президента України 1994 року.

Всесвітній день тетрісу. Ця захоплююча гра відома майже кожній людині на планеті. Раніше вона існувала в фізичному вигляді, а зараз вже можна пограти в електронні варіанти. Тетріс — головоломка, яка була створена з використанням геометричних фігур. Їх потрібно правильно складати якомога швидше. Вчені навіть довели, що “Тетріс” допомагає справитися з підвищеною тягою до їжі та наркозалежністю.

День кінотеатру просто неба. Перший кінотеатр спеціально для автомобілістів було відкрито в США 1933 року. Автомобілісти отримали змогу провести вільний час, дивлячись просто неба цікавий фільм, сидячи у своєму авто. Кінотеатр було засновано за ініціативою Річарда Голлінгсхеда, а пізніше такі заклади відкрили по всій країні.

День йо-йо. Іграшка йо-йо відома багатьом дітям з дитинства. Це два диски, які об’єднані між собою віссю, на яку намотується мотузка. Коли за неї смикати, то іграшка по закону інерції розкручується і повертає назад. Існує думка, що йо-йо придумали ще в Китаї приблизно 500-1000 року до нашої ери. Але доказів цьому твердженню немає. Якщо вірити рукописам, то у XVI столітті подібний виріб використовувався мисливцями, щоб ловити зброю.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *