Салат із грушею та горіхами
ЛЕГКИЙ ЛІТНІЙ НАДЗВИЧАЙНО СМАЧНИЙ САЛАТ. ЙОГО СЕКРЕТ – У ПРОСТОТІ ТА ІДЕАЛЬНОМУ СМАКОВОМУ ПОЄДНАННІ СКЛАДНИКІВ.
Потрібно:
- 1 велика стигла груша
- 2 ст. л. вершкового масла
- 50 г грубо нарізаних грецьких горіхів
- 1-2 дрібки солі
- 150 г різного зеленого салату
- 2 ст. л. бальзамічного оцту або оцту з білого вина
- 2–3 ст. л. оливкової олії
- перець за смаком.
Приготування: у великій неглибокій сковороді розтопити 1 ложку вершкового масла та обсмажити грушу до світлого коричневого кольору, близько 7 хв. У маленькій сковорідці обсмажити горіхи у решті вершкового масла до золотистого кольору, близько 5 хв., посолити дрібкою солі. У мисці змішати оцет, олію, перець і решту солі. Зелений салат викласти на тарілку, зверху на зелень викласти грушу, посипати горіхами. Полити салат заправкою.
Філе риби у масляному соусі
ЕКСПЕРТИ В КУЛІНАРІЇ – ФРАНЦУЗИ ЖАРТУЮТЬ, ЩО З ДОБРИМ СОУСОМ МОЖНА З’ЇСТИ НАВІТЬ КАПЕЛЮХА.
Потрібно:
- 600 г філе білої риби
- 40 г муки
- 60 г вершкового масла
- 240 мл бульйону – рибного чи курячого
- 60 мл соку лимона
- 2 жовтки
- 80 мл кулінарних вершків
- 1 ст. л. посіченої зелені петрушки
- 1 лимон
- 1 лайм
- сіль
- перець.
Приготування: помити і обсушити філе риби, нарізати на 4 шматки подовгасто-овальної форми. Легко запанірувати у муці, зайву муку струсити. Нагріти масло у великій сковорідці і обсмажити філе на середньому вогні по 1 хв. з кожного боку. Викласти на серветку. Щоб приготувати соус, висипати решту муки на сковорідку, додати бульйон і сік лимона, добре перемішати вінчиком. Перекласти рибу у соус і варити на помірному вогні 5-10 хв., не накриваючи, так, щоб риба не розварилася. Знову вийняти рибу на таріль і тримати у теплому місці. Перемішати жовтки із вершками, додати до соусу та, не доводячи до кипіння, лише нагріваючи, загустити його. Полити філе риби соусом, прикрасити скибочками лимона і лайма та посипати петрушкою.
Млинці «Сюзетт»
СМАЧНІ ТА СВЯТКОВІ МЛИНЦІ В НЕЗВИЧАЙНОМУ АПЕЛЬСИНОВОМУ СОУСІ. Один із претендентів на роль їх творця – кухар Жан Ребо, який, кажуть, приготував такі млинці для короля Луї XV на прохання принцеси Сюзетти де Каріньян.
Потрібно для тіста:
- 130 мл молока
- 70 мл води
- 2 яйця
- 20 г цукру
- дрібка солі
- 75 г борошна
- 30 г розтопленого вершкового масла
для соусу:
- 1 апельсин
- 1 лимон
- 4 ст. л. лікеру зі смаком апельсина
- 4 ст. л. коньяку
- 60 г цукру-пудри
- 80 г вершкового масла.
Приготування: збити у міксері молоко, воду, просіяне борошно, цукор, сіль, яйця та розтоплене вершкове масло до однорідної суміші. Тісту після приготування обов’язково дати постояти 30 хв., тоді млинці будуть особливо пухкі. Нагріти сковорідку, випекти млинці однакової товщини. Розігріти масло у товстій сковорідці з цукром-пудрою, потертою цедрою цитрусових, соком апельсина і лікером. Готувати на повільному вогні, поки соус не загусне. Млинці скласти вчетверо, покласти у соус, щоб прогрілися. Тоді скропити коньяком і підпалити сірником. При цьому будьте дуже обережними, щоб полум’я не обпекло руки й обличчя! Коли спиртне вигорить, вийняти млинці на таріль і полити утвореним соусом.
Різото з білими грибами
НЕМОЖЛИВО УЯВИТИ ІТАЛІЙСЬКУ КУХНЮ БЕЗ РІЗОТО. ЦЯ КЛАСИЧНА СТРАВА ДАВНО СТАЛА ВІЗИТНОЮ КАРТКОЮ ІТАЛІЇ, ЯК І ПІЦА ЧИ ПАСТА.
Потрібно:
- 400 г свіжих або морожених білих грибів
- 320 г рису для різото
- 60 г масла вершкового
- 2 ст. л. оливкової олії
- 1 цибуля
- 1 зубчик часнику
- 100 мл сухого білого вина
- 2 ст. л. нарізаної зелені петрушки
- 50 г тертого сиру «Пармезан»
- 1 л овочевого бульйону
- сіль
- свіжозмелений перець.
Приготування: свіжі гриби почистити, старанно видаливши землю із ніжки, обережно витерти вологим паперовий рушником. Відділити шапочку від ніжки, відкидаючи зіпсуті частини. Нарізати великими шматками. Заморожені гриби розморозити, обсушити на рушникові від зайвої вологи і нарізати великими шматками. У глибоку сковорідку покласти половину вершкового масла і олію, розтопити, потім додати очищені і дрібно посічені цибулю й часник і легко підтушкувати, не доводячи їх до жовтого кольору. Додати нарізані гриби і на малому вогні протушкувати їх протягом 20 хв., в кінці додати трохи бульйону. Посолити і поперчити. Коли бульйон випарується, збільшити вогонь, всипати рис і обсмажити його протягом двох хвилин. Влити вино і випарити його протягом наступних двох хвилин. Додати два черпаки овочевого бульйону і варити на помірному вогні, помішуючи і додаючи бульйон, коли це буде необхідно. Рис не повинен варитися насухо. Кожну наступну порцію бульйону додавати лише тоді, коли рис увібрав попередню. Готувати його 15-20 хв. так, щоб зернята були ще трішки твердуваті. В кінці додати посічену петрушку, перемішати і вимкнути вогонь. Додати пармезан і решту масла, добре перемішати і залишити різото на кілька хвилин. Викласти у порційні тарілки чи в один полумисок, прикрасити петрушкою і шматочками грибів.
Паста карбонара
ЦЮ СТРАВУ ВИ ЗУСТРІНЕТЕ В МЕНЮ ЧИ НЕ КОЖНОГО ІТАЛІЙСЬКОГО РЕСТОРАНУ. СПАГЕТІ ДЛЯ ПАСТИ КАРБОНАРА ОБОВ’ЯЗКОВО ПОВИННІ БУТИ З ТВЕРДИХ СОРТІВ ПШЕНИЦІ.
Актриса Софі Лорен у своїй книзі спогадів згадувала, як у кінці 50-х років, під час роботи над фільмом в горах недалеко від Риму, знімальна група зустрілася з вугільниками, що запропонували нагодувати їх карбонарою. Софі так сподобалася паста, що вона повернулася в це місце наступного дня і попросила рецепт – його вона пізніше опублікувала у своїй книзі.
Потрібно:
- 400 г спагеті
- 200 г бекону
- 4 яйця
- 80 г тертого сиру «Пармезан»
- 100 г вершків або сметани
- олія
- сіль і перець.
Приготування: відварити спагеті в киплячій підсоленій воді протягом вказаного на упаковці часу. Спагеті вважаються приготованими, коли стають м’якими, але ще зберігають пружність. Нарізаний кубиками бекон підрум’янити у сковорідці з невеликою кількістю олії. Він не повинен бути хрустким, потрібно приготувати його до м’якої консистенції й злегка рум’яного виду. Яйця легко збити вінчиком у мисці, додати вершки, тертий сир пармезан і дрібку чорного перцю. Відварену пасту швидко відцідити й повернути назад у каструлю. Викласти на пасту бекон, збільшити вогонь, добре перемішати. Увесь час помішуючи, влити збиті з вершками й сиром яйця. Тримати каструлю на вогні ще 1-2 хв., увесь час вимішуючи (найкраще великою дерев’яною ложкою). Дуже важливо не перетримати пасту на вогні, бо тоді яйця можуть згорнутися! На вогні яйця повинні лише почати згортатися, але все ще залишатися трішки сирими. Зняти каструлю з вогню і продовжувати вимішувати, щоб яйця добре втягнулися. Від температури пасти яєчна суміш “доходить” і утворює кремову консистенцію. Викласти страву у полумисок, можна ще присипати тертим пармезаном і відразу ж (це важливо), ще гарячою, подавати.