ТОП-7 найкращих ягід осені

ТОП-7 найкращих ягід осені
Осінні ягоди – це просто величезна кількість вітамінів, які допоможуть не тільки оздоровитися, але й зміцнити імунітет.

1. Журавлина

У чому користь? Ягоди журавлини багаті на мікроелементи – містять багато магнію, калію та йоду.

Що лікує? Журавлина і журавлинний морс – хороший профілактичний засіб від утворення каменів у нирках і жовчному міхурі; допомагає при циститах і простудних захворюваннях, має жарознижувальний ефект. Також журавлина добре тамує спрагу і чистить організм від токсинів і шлаків.

2. Кизил

У чому користь? Кизил називають природним полівітаміном. І цілком справедливо. У ягодах кизилу містяться вітаміни С, Р і А, багато заліза, калію, кальцію і магнію, корисні жири та органічні кислоти.

Чим прославився? За вмістом вітаміну С кизил перевершує чорну смородину. У 100 г ягід кизилу міститься 50 мг аскорбінової кислоти.

Корисні не лише ягоди, а й листя, в яких містяться вітаміни Е і С. Для зміцнення імунітету експерти рекомендують заварювати чай з листя кизилу.

Що лікує? Кизил має жовчогінні та сечогінні властивості, тому рекомендований для профілактики утворення каменів у нирках і жовчному міхурі.

Також кизил прискорює процес очищення організму, виводить шлаки з організму, знижує цукор у крові (кизил рекомендують при діабеті), допомагає при анемії і недокрів’ї, зміцнює імунітет і відновлює організм після стресів.

Крім того, кизил часто використовують для лікування подагри і ревматизму, а також при інфекційних захворюваннях. Так, свіжі ягоди кизилу допоможуть вилікувати ангіну, грип, скарлатину та кір. А при застудах рекомендують варення з кизилу.

3. Обліпиха

У чому користь? Китайські знахарі називають обліпиху «ягодою здоров’я й довголіття». У ягодах обліпихи багато вітаміну А («вітаміну зору»), Е (антиоксиданту, який захищає шкіру від зморшок), вітамінів групи В («вітамінів батьків», корисних для зачаття і при вагітності), вітаміну К (панацея для серця і судин), а також фітонцидів (натуральні антибіотики).

Що лікує? Обліпиха допомагає при запальних захворюваннях і застуді, захищає шкіру від появи зморшок і складок, зміцнює серце і допомагає зберегти зір.

4. Калина

У чому користь? У ягодах калини багато вітаміну С. І це робить калину головною зброєю проти вірусів у розпал епідемії грипу. Також калина багата на вітаміни Р і К.

Що лікує? Калина допомагає при простудних захворюваннях і грипі, а також зміцнює стінки судин і підвищує імунітет.

5. Аронія, або Чорноплідна горобина

У чому користь? Чорноплідна горобина (аронія) цінується за високий вміст йоду та вітаміну С.

Що лікує? Ягоди і сік з чорноплідної горобини швидко знімають втому, а також допомагають при підвищеному тиску (гіпертонії), захворюваннях щитовидної залози, анемії, авітамінозах і проблемах із жовчним міхуром. Крім того, аронія вважається однією з головних протизастудних ягід.

6. Шипшина

У чому користь? Шипшину поважають за дуже високий вміст вітаміну С. Експерти говорять, що в ягодах шипшини «аскорбінки» більше, ніж у лимонах та чорній смородині.

Що лікує? Шипшина є одним з найбільш ефективних і доступних засобів для зміцнення імунітету та захисту організму від інфекцій і вірусів.

7. Червона горобина

У чому користь? У ягодах червоної горобини багато вітамінів групи В, А і Е.

Що лікує? Червона горобина допомагає при хворобах печінки і жовчного міхура, при шлунково-кишкових захворюваннях і шкірних запаленнях. Крім того, ягоди червоної горобини зміцнюють нервову систему, допомагають перемогти депресію і позбутися безсоння.

Журавлинний морс

Потрібно: 1 скл. журавлини, 1 ст. ложка меду, 0,5 л води.

Приготування: журавлину перебрати, відокремлюючи сміття і погані ягоди, і промити. Помістити її в миску і розім’яти ложкою або дерев’яним товкачем. Отриманий журавлинний сік відтиснути через марлю, а макуху залити водою і помістити на вогонь. Довести до кипіння макуху і проварити 3-5 хвилин. Отриманий теплий відвар (не вище 40°С) процідити через марлю. Додати у нього мед і перемішати до розчинення. Остудити журавлинний морс, влити туди сік і перемішати.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *