10 травня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

10 травня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

Цього дня у світі відзначають День «Довіряйте своїй інтуїції», Всесвітній день руху «За здоров’я», Всесвітній день боротьби з меланомою, Міжнародний тиждень коучингу.

У Мексиці, Гватемалі, Сальвадорі – День матері, на Мальдівах – День дітей, в Азербайджані – Свято квітів, в Японії – День покоївок, у Німеччині – День книги, в Таїланді – Свято першої борозни, День хлібороба, в Ізраїлі – День Єрусалиму «Йом Йерушалаим», у США – День штату Вашингтон, День гольфу, День ліпідів, День прибирання в кімнаті, День креветок, День жіночого обстеження, День печінки і цибулі, День малого бізнесу, у Франції – День скасування рабства, в Мікронезії – День Конституції, у Камбоджі – Свято першої борозни, у Киргизстані – День банківського працівника, в Румунії – День національної незалежності.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 10 травня вшановує пам’ять апостола Симеона Єрусалимського. У народі день назвали Семен Раноорець, Весняне Макош’я. Свої назвиська день отримав через те, що починалася активна оранка.

Що не можна робити 

День – конфліктний. Не варто сваритися з родичами – це може затягнутися надовго. 

Прикмети на 10 травня      

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– по небу швидко пливуть хмари – до тривалої негоди;

– весь день йде дощ – до хорошого врожаю; 

– увечері туман – найближчими днями буде тепло та ясно. 

Пам’ятні дати 10 травня, річниці та події

У 1503 році іспанський мореплавець Христофор Колумб у своїй четвертій і останній експедиції в новий світ відкрив Кайманові острови. Тепер це процвітаючий офшор і центр Карибського туризму. Спочатку іспанці називали їх «Лас-Тортугас» – «Черепашачі острови» через велику кількість цих плазунів і на суші, й у водах. Але пізніше виявилося, що крокодилів там набагато більше, й острови перейменували. З 1523 року вони наносилися на морехідні карти під назвою «Lagartos», що означає «алігатори» або «великі ящірки». Найменування «Кайманові острови» використовувалося з 1530 року. За однією з версій, воно з’явилося, коли європейські мандрівники, побачивши там великих ігуан, прийняли їх за крокодилів-кайманів. Відтоді назва Кайманові острови прижилася. У 1670 році, згідно з мадридським договором, контроль над островами був офіційно переданий Британії, яка керувала ними через губернатора на Ямайці. Після здобуття Ямайкою незалежності в 1962 році, жителі Кайманових островів висловили бажання залишитися під опікою Великобританії. Зараз острови славляться сучасною туристичною інфраструктурою, прекрасними пляжами з білим піском та ідеальними умовами для дайвінгу, яхтингу і серфінгу. Щорічно острови відвідують більш як 2 мільйони туристів.

У 1811 році в Англії були введені паперові гроші.

У 1854 році потрапив у шторм і затонув вітрильник «Lady Nugent». Загинуло більш ніж чотирьохсот людей.

У 1869 році відбулося урочисте відкриття першої трансконтинентальної залізниці США.

У 2008 році активізувався найбільший вулкан Європи – Етна. Останнє велике виверження було в 2001 році, а також у листопаді 2007 року, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *