21 вересня – День миру в Україні та Міжнародний день миру, Всесвітній день подяки

21 вересня – День миру в Україні та Міжнародний день миру, Всесвітній день подяки

21 вересня – день пам’яті апостола від сімдесяти Кодрата. Згідно з церковними переказами, він навернув до християнства чимало язичників, що не могло не викликати ненависті у ідолопоклонників. Якось розлючена юрба язичників напала на Кодрата та побила його камінням. Кодрат залишився живим, але язичники його встигли схопити і кинути до в’язниці, де він помер від голоду.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 21 вересня:

1922 рік — американський президент Воррен Гардінг підтримує ідею створення єврейської держави в Палестині;

1933 рік — у Лейпцизі починається судовий процес над комуністами за обвинуваченням у підпалі рейхстагу;

1940 рік — у Лондоні ухвалюють рішення використовувати метро як бомбосховище;

1940 рік — відкривають Львівський театр опери і балету;

1991 рік — на референдумі 99% виборців голосують за незалежність Вірменії;

1998 рік — на американському телебаченні показують запис допиту президента США Білла Клінтона в справі Моніки Левінскі;

2000 рік — американська співачка Барбра Стрейзанд оголошує про те, що вона залишає сцену;

2019 рік — стартує український фестиваль “Comic Con Ukraine 2019” у Києві.

Цього дня народилися:

1885 рік — український композитор, піаніст Томас де Гартман;

1965 рік — український біатлоніст, учасник Олімпійських ігор (1994), батько Олімпійської чемпіонки (2014) Юлії Джими Валентин Джима.

Який день в Україні і світі

21 вересня в Україні і світі святкують День миру в Україні та Міжнародний день миру. Головна мета цього дня полягає в пропагуванні мирних ініціатив і послабити військову напругу. Рух за мир постійно переживає періоди спадів та підйомів. Лише на початку XX століття з’явилася ідея ненасильства відома як пацифізм. Однак її суть відома давно. Ще за 500 років до нашої ери Сіддхартха Гаутама (Будда) навчав, що не можна шкодити жодній живій істоті на Землі, а філософ Сократ стверджував що хороша людина ніколи не зробить нічого поганого іншій.

Міжнародний день розповсюдження інформації про хворобу Альцгеймера. Хвороба Альцгеймера є різновидом старечої деменції, яка спостерігається у людей віком від 65 років. Головні симптоми: втрата пам’яті, уповільнення розумової діяльності, нездатністю вибудовувати логічні ланцюжки, порушенням мовлення тощо. Цей процес може тривати роками і завдає страждань не лише хворим, але й їхнім родичам.

Всесвітній день подяки. Вперше свято відсвяткували 1965 року на Гаваях, коли на міжнародних зборах вирішили виокремити один день в році для офіційної подяки всім тим прекрасним речам, які існують в світі.

День нульових викидів. Головна мета цього дня полягає в приверненні уваги до проблем забруднення нашої атмосфери. Ще у 80-х роках минулого століття в Канаді запропонували провести особливе екологічне свято і зменшити цього дня викиди в повітря продуктів згорання вугілля, нафти та газу. Дату обрали тому, що 2008 року в США запустили веб-сайт, на якому основний девіз був “Дамо планеті один вихідний день на рік”.

День мінігольфу. Свято було створене ще на початку XIX століття. Мінігольф винайшли, щоб до цього виду спорту могли долучитися жінки, адже в Шотландії вікторіанської епохи піднімати ключку вище рівня плечей вважалося непристойно. Тому жінки не могли на рівних долучитися до цікавої гри.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *