26 липня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

26 липня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

Сьогодні – День розмов в ліфті, Міжнародний день збереження мангрових екосистем, Всесвітній день тофу, День есперанто.

В Іспанії, Бразилії, Португалії – День бабусі і дідуся, в Японії – День привидів, в США – День ФБР, День державності штату Нью-Йорк, День незалежності інвалідів, День “Все або нічого”, День кавового мілк-шейка, День хрусткого рогалика, на Кубі – День національного повстання, на острові Саба – карнавальний понеділок, на Віргінських островах – День молитви від урагану, на Мальдівах – День Незалежності, в Барбадосі – День національного значення, в Індії – День Перемоги в Каргільской війні.

Пам’ятні дати, річниці та події

У 1908 році в Міністерстві юстиції США було створено бюро розслідувань. Нинішня назва – Федеральне бюро розслідувань (FBI) воно отримало в 1935 році. ФБР підпорядковане генеральному прокурору. Його офіційний девіз – “вірність, сміливість, чесність”. Основними сферами діяльності ФБР є боротьба з тероризмом і організованою злочинністю, контррозвідувальна робота, боротьба з наркобізнесом і тяжкими злочинами проти особистості, а також розслідування порушень громадянських прав. У віданні бюро знаходиться найбільший в країні центр реєстрації злочинів і злочинців. Порядок розслідування, проведеного ФБР, регламентований федеральним кримінально-процесуальним законодавством, рішеннями Верховного Суду США, наказами, інструкціями і приписами президента і генерального прокурора. Директор ФБР призначається строком на десять років президентом США “за порадою і за згодою Сенату”. Штаб-квартира ФБР розташована в будівлі ім. Едгара Гувера у Вашингтоні.

У 1788 році 11-м штатом США став штат Нью-Йорк.

У 1805 році через виверження Везувію була зруйнована велика частина Неаполя, близько 26 тисяч людей загинули.

У 1865 році після смерті відомого англійського доктора Джеймса Беррі з’ясувалося, що протягом декількох десятків років під цим ім’ям ховалася жінка.

У 1989 році 24-річному американському студенту Роберту Моррісу було пред’явлено звинувачення в створенні і запуску комп’ютерного вірусу, що паралізував 2 листопада 1988 роботу більше шести тисяч комп’ютерів в США. Морріс став першим творцем хробака, підданим кримінальному переслідуванню. B 1990 році він був засуджений до трьох років пробації (засуджений звільняється від покарання за умови гарної поведінки; застосовується до неповнолітніх правопорушників і вчинили злочин вперше), до 400 годин громадських робіт і оштрафований на 10 050 доларів. Роберт подав апеляційну скаргу, але програв. Втім, після цих подій Морісса очікував успіх: він закінчив університет, отримав докторський ступінь, засновував і інвестував в IT-компанії, склав черговий діалект Ліспа і вніс поправку в десяте правило Грінспена. Зараз – ад’юнкт-професор Массачусетського технологічного інституту. А дискета з вихідним кодом хробака Морріса зберігається в Бостонському Музеї науки.

У 1995 році представники 15 країн Європейського союзу підписали Конвенцію про створення Європолу.

У 1998 році в Іллінойсі 246 парашутистів склали живе коло в небі. Це – світовий рекорд.

Яке нині церковне свято

Православна церква 26 липня святкує Собор Архангела Гавриїла. Архангел Гавриїл кілька разів згадується в Біблії. Саме він знаходився поруч з Марією і охороняв її.  

Що не можна робити

Не можна важко фізично працювати. В цілому, будьте обережні в цей день.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

погода суха – осінь буде тепла;

йде дощ – урожай буде поганим;

багато мошкари – буде багато грибів.

Іменини

Іменини у Гавриїла, Степана, Маркіяна і Антона, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *