30 квітня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

30 квітня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

Цього дня у світі відзначають Міжнародний день джазу, Міжнародний день свічника.


В Україні – День прикордонника, у США – День притулку для бездомних тварин, День захисту прав тварин, День бульбашкового чаю, День дітей військовослужбовців, День іграшки «Містер Картопляна голова», День заснування штату Луїзіана, День боротьби з саркоїдозом, День «Будь готовий!», Свято древонасадження, День вівсяного печива, День чесності, День кролика «Багз Банні», День родзинок, День стильної зачіски, у Нідерландах – День апельсина в Амстердамі, в Мексиці – День дитини, у В’єтнамі – День перемоги, в Парагваї – День учителя, у Грузії – День армії, в Данії і Гренландії – Великий молитовний день, у Швеції – День короля, в Таїланді – День захисту прав споживачів, у Пакистані – День мучеників, в Ізраїлі – Свято «Лаг ба-Омер», у Британії – День недіагностованих дітей, у Франції та Мексиці – День битви при Камароні, у Камбоджі – Свято першої борозни.

Яке сьогодні церковне свято

Увечері Великої П’ятниці прийнято ставити опару для великодніх пасок. Пекти паски слід у суботу й фарбувати яйця також – вважається, що п’ятничні паски та яйця псуються швидко, а суботні – зберігаються довго.

Православна церква 30 квітня також вшановує пам’ять преподобного Зосими, ігумена. Він вважається покровителем бджіл і бджолярів. У народі день назвали Зосима Бджільник, або Відкриття вулика.

Що не можна робити


За повір’ям, сьогодні відкриваються ворота у потойбічний світ, а відьми збираються вночі на шабаш. Тому потрібно бути дуже обережним: не можна піднімати речі під дверима і на перехрестях, приймати подарунки, а ввечері не можна займатися випічкою.

Прикмети на 30 квітня


З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • квітки яких рослин і дерев бджоли облюбують – звідти урожай буде;
  • на вільсі багато сережок – до врожаю вівса, багато шишок – до врожаю ячменю.

Пам’ятні дати 30 квітня, річниці та події


У 311 році Галерій, повне ім’я Гай Галерій Валерій Максиміан, з 305 року є повновладним правителем східної частини Римської імперії, 30 квітня підписав едикт, який уперше дозволив населенню відкрито сповідувати християнство й сприяти поширенню цього віровчення. До речі, Галерій довгий час був одним із найбільш переконаних і послідовних супротивників християнства в римській історії. Він брав участь у переслідуваннях християн, які почалися у 303 році. Галерій «поміняв» свої переконання через хворобу, ймовірно, сподіваючись на «відповідну подяку» Бога християн. Але сподівання його не виправдалися: через кілька днів після підписання едикту Галерій помер.

У 1722 році в газеті «New England Courant» вперше була згадана гра більярд.

У 1789 році відбулася інавгурація Джорджа Вашингтона, першого президента США. Підсумок життя першого президента США був сформульований його співвітчизниками і навіки відображений в історії у словах: «Перший на війні, перший в мирний час, перший у серцях своїх співвітчизників».

У 1803 році Сполучені Штати Америки зробили найбільше в історії країни земельне придбання, купивши у Франції Луїзіану, про що домовилися з імператором Франції Наполеоном Бонапартом. Договір про продаж Луїзіани був підписаний у Парижі представниками обох сторін. До речі, Луїзіаною в минулому називалася велика територія біля узбережжя Мексиканської затоки, що перебуває під контролем французів. Після «луїзіанської покупки» – 4 долари за акр – південна частина цієї території склала штат з однойменною назвою. А свою назву ця територія отримала на честь французького короля Людовика XIV (у французькій вимові Луї). Датою утворення штату Луїзіана вважається 30 квітня 1812 року, коли вона була проголошена вісімнадцятим за рахунком штатом США. Придбання обійшлося Штатам у 15 мільйонів доларів. Тодішня площа США відразу збільшилася майже вдвічі, адже куплена Луїзіана являла собою величезну територію між річкою Міссісіпі і Скелястими горами, яка містила землі багатьох нинішніх штатів США: – власне Луїзіани, Міссурі, Небраски, Айови, Арканзасу, Північної і Південної Дакоти, Канзасу, Міннесоти, Монтани, Вайомінгу, Колорадо і Оклахоми.

У 1854 році відкрилася перша залізниця в Бразилії.

У 1939 році відбулося відкриття Всесвітньої промислової виставки в Нью-Йорку. З показу відкриття цієї виставки почалося регулярне телевізійне мовлення у США.

У 1954 році в Києві було відкрито пам’ятник Щорсу – комдиву Червоної Армії. До революції на цьому місці стояв пам’ятник графу А.Бобринському, організатору будівництва у Києві залізниці. Пам’ятник хоч і потрапляє під закон про декомунізацію, але захищений від демонтажу як об’єкт культурної спадщини. Він включений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією національного значення як пам’ятка монументального мистецтва постановою Кабінету міністрів. За однією з версій, скульптору позував Леонід Кравчук, який став пізніше першим президентом України.

У 1992 році в Женеві було оголошено, що технологія Всесвітньої павутини (World Wide Web), розроблена співробітником Європейської лабораторії фізики елементарних частинок (CERN), англійцем Тімом Бернерсом-Лі, буде для всіх безкоштовною, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *