6 травня – свято Георгія Побідоносця, День піхоти ЗСУ: чим ще пам’ятний та цікавий цей день

6 травня – свято Георгія Побідоносця, День піхоти ЗСУ: чим ще пам’ятний та цікавий цей день

6 травня – день пам’яті великомученика і святого Георгія Побідоносця. Жив Георгій (Юрій) в III столітті в Каппадокії в сім’ї благочестивих християн. Щойно подорослішав, пішов на службу в римську армію. Там, завдяки фізичній силі та мужності, став улюбленим воїном імператора Діоклетіана.

В тій часи відбувалися гоніння християн. Георгій, бачачи страждання вірян, відкрито сповідував християнство та захищав всіх мучеників. За це його позбавили всіх військових звань, майна та навіть особистого життя. Довго мучили воїна, бажаючи змусити його зректися Христа, однак своєї віри Георгій не зрадив. За це його стратили відсіканням голови.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 6 травня:

1833 рік – у США зробили перший сталевий плуг;

1840 рік – Англія випускає свою першу поштову марку, однопенсову Королеву Вікторію (“Чорний пенні”);

1863 рік – закінчується битва під Чанселорсвіллом;

1872 рік – в Англії засновують футбольний Кубок;

1889 рік – у Парижі завершують будівництво Ейфелевої вежі;

1920 рік – завершується Перший зимовий похід Армії УНР (вона пройшла 2500 км, воюючи проти білих і червоних, вистояла і вдало виконала завдання попри хвороби і холод);

1937 рік – у штаті Нью-Джерсі (США) при приземленні вибухає найбільший у світі німецький трансатлантичний цепелін-велетень дирижабль LZ 129 “Гінденбург”, через що гине 35 людей (13 пасажирів та 22 чоловіка обслуги) (це стало кінцем епохи дирижаблів);

1944 рік – британці випускають із в’язниці Магатму Ґанді;

1953 рік – американський хірург Джон Гібон першим успішно застосовує “штучне серце-легені”;

1958 рік – в Уельсі відбувається остання смертна кара;

1968 рік – у зв’язку з вуличними боями у Парижі французька влада закриває університет Сорбонна;

1987 рік – на літаку Ан-124 встановлюють світовий рекорд дальності перельоту по замкнутому маршруту (20150,92 км);

1990 рік – відкривають державний кордон між Молдовою та Румунією;

1991 рік – український стрибун із жердиною Сергій Бубка в Японії встановлює світовий рекорд, стрибнувши на 6 м і 7 см;

1992 рік – ухвалюють конституцію автономної республіки Крим;

1994 рік – урочисто відкривають тунель під Ла-Маншем між Францією й Великою Британією – Євротунель.

Який день в Україні та світі

6 травня в Україні святкують День піхоти ЗСУ. Свято було започатковане указом президента 19 квітня 2019 року. Цього дня прийнято вшановувати військовослужбовців, які роблять все можливе задля збереження української свободи та суверенітету. Дату обрали не випадково – саме цього дня 1648 року поблизу Жовтих Вод відбулася битва, в якій військо Запорізьке отримало перемогу над поляками. Ця битва увійшла в історію, тому що для козаків вона стала першою переможною у Національно-визвольній війні. А ще саме 6 травня віряни вшановують пам’ять святого Георгія Побідоносця, який є одним з покровителем української армії.

День міста Львів. Свято завжди припадає на першу суботу травня. Визначити, чому саме ця дата була вибрана для святкування дня міста Львів, неможливо. Вперше про Львів згадується в письмових документах 1256 року, але точно дата заснування невідома. Хоча ми знаємо, що засновником став князь Данило Галицький.

День поширення інформації про дитячий інсульт. Подія відбувається щороку в першу суботу травня. Її головна мета — підвищити обізнаність людей про ризик інсульту в дитячі роки, сприяти його ранньому діагностуванню та лікуванню. Часто інсульт вважається станом, який вражає лише літніх людей, але він також може розвинутися у дітей. Дитячий інсульт має довгострокові серйозні наслідки для здоров’я.

Всесвітній день анкілозивного спондиліту. Припадає щороку на першу суботу травня, відбувається з метою підвищити обізнаність про анкілозуючий спондиліт. Це тип артриту, який вражає переважно хребет. Анкілозивний спондиліт викликає дуже сильні болі, обмеження руху і його скутість, може навіть призвести до незворотного пошкодження хребта.

Міжнародний день проти дієти. Цього дня можна залишити всі свої думки про схуднення і дієти, щоб просто насолоджуватися першими теплими днями і розслабитися. Ідею створення такого дня подала британська феміністка Мері Еванс Янг, яка є очільницею групи “Diet Breakers” (“Руйнівники дієт”). Вперше свято відбулося 1992 року.

День розмальовки. Прості книжечки є чудовим способом самовираження, дозвілля, зняття стресу. За розфарбовування розмальовок беруться не лише діти різного віку, але й дорослі. Завдяки розмальовкам можна заспокоїтися, розвинути фантазію. Перші такі книжечки з’явилися в США 1880 року. А 1907 року була опублікована перша книжка-розмальовка з коміксами. Пік популярності розмальовки припав на 60-ті роки минулого століття.

День без домашніх завдань. Таке незвичне свято було засноване в США і для американських підлітків воно є традиційним. Засновниками стали американці Рут та Томас Рой. Вони запропонували виділити один день в році, коли б діти могли зосередитися не на шкільних завданнях, а на собі.

День безкоштовних коміксів. Улюблене свято шанувальників коміксів популярних видавництв. Припадає на першу суботу травня. Захід було створено з метою залучення уваги фанатів коміксів до продукції. Цього дня є шанс отримати комікси популярних видавництв ( Marvel, DC, IDW тощо) безкоштовно.

День пілатеса. Це міжнародне свято, яке покликане об’єднати шанувальників цієї унікальної спортивної методики з корисними і здоровими вправами, які перетворюють тренування на цікавий танок. Спортивна методика була створена Йозефом Пілатесом, який народився 9 грудня 1883 року в промисловому місті Гладбах (наразі Мьонхенгладбах) в Західній Німеччині. Він з дитинства хворів на рахіт, астму, ревматичну лихоманку. Але зміг побороти свої хвороби завдяки спеціальним вправам.

День вуличного музиканта. Подія щороку припадає на першу суботу травня. Її можуть святкувати за допомогою різних заходів – одноденного фестивалю музики чи цілого марафону музичних подій.

Всесвітній день садівництва. Це одне з найпровокаційніших та екстравагантних свят в світі. Завжди святкується в першу суботу травня, а вперше відбулося 2005 року. Цього дня поціновувачі садового мистецтва повинні всі роботи проводити в оголеному вигляді. Таким чином вони єднаються з природою.

Всесвітній день лабіринту. Припадає свято на першу суботу травня. Проєкт цього свята запропонувала міжнародна організація “Співтовариство лабіринтів”, яка була заснована наприкінці XX століття, а точніше 1998 року. Для її членів лабіринт – це символ єдності, співпраці та миру.

Міжнародний день дронів. Почали святкувати від 2015 року. Тоді його вперше провели в США. Засновниками стали Сара і Девід Оніл. Свято завжди припадає на першу суботу травня.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *