7 причин, чому жовтіє часник

7 причин, чому жовтіє часник
  1. Найчастіше жовтіє листя в озимого часнику в тому випадку, якщо посаджений він під зиму занадто рано. Отут уже нічого не поробиш, просто наступного року потрібно саджати приблизно в другій половині жовтня, щоб паростки не встигли проклюнутися.
  2. Пожовкнути часник може також і після весняних заморозків. Це може відбутися всього за одну ніч. У цьому випадку врятує обприскування антидепресантом «Циркон». Обробляти посадки потрібно кожні 5-7 днів до повного видужання. На 10 літрів води – 1 мл «Циркону».
  3. Ще одна причина – недолік вологи. У цьому випадку збільшіть полив часнику і прорихліть міжряддя, щоб до коренів проникало повітря.
  4. Жовтіє часник через цибульну муху. Причому її зовсім не лякає різкий запах цієї рослини. У цьому випадку необхідно посипати часник деревним попелом в суміші з тютюновим пилом. Надалі, щоб уникнути цієї проблеми бажано сіяти поруч із часником моркву – цибульні мухи не оселяться на грядці.
  5. Ще одна причина – грибкове захворювання, що викликає гниль коренів. Для запобігання цього потрібно перед посадкою вимочувати насіння часнику в розчині марганцю.
  6. Жовтіє часник і через нестачу азоту. Щоб цього не сталося, навесні потрібно вносити на грядки азотні добрива. Якщо ви цього не робили, то підгодуйте часник зараз – розведіть 1 столову ложку сечовини у відрі (10 л) води й полийте з лійки посадки, витрачаючи на 1 кв. м 3 літри розчину.
  7. В’яне і жовтіє листя часнику і від браку калію. У цьому випадку достатньо внести в ґрунт добриво, що містить калій. Наприклад, сульфат калію – 1 ч. ложка на 1 літр води.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *