7 травня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

7 травня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

Цього дня у світі відзначаються Всесвітній день сиріт СНІДу, Міжнародний день туби, Міжнародний день білого вина «Совіньон Блан».

У США – День туризму, День «Будь кращим», День космосу, День Героїв шкільних обідів, День «Без штанів», День коктейлю «Космополітен», День печені з баранячою ногою, в Шотландії – День весни, у Франції – Свято папуги, у Білорусі – День працівників радіо, телебачення і зв’язку, в Казахстані – День захисника Вітчизни, у Португалії – День «Людини моря», в Канаді – День психічного здоров’я дітей і молоді, у Киргизстані, Таджикистані – День працівника зв’язку, в Литві – День відродження друку, мови і книги, у Таїланді – фестиваль ракет, в Австралії – День секретаря, в Індії – Свято «Варутхіні Екадаші».

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 7 травня вшановує пам’ять святих мучеників Євсевія, Сави, Єлизавети і ще 40. Інші назви свята «Євсей», «Євсей – вівса відсій», «Єлизавета чудотвориця», «Сава». Свята Єлизавета допомагала тяжкості позбутися, а селяни в цей день сіяли овес. 

Що не можна робити 

Не можна збирати трави – вони не будуть лікувальними. Не можна лаятися, пити алкоголь, садити та сіяти.

Прикмети на 7 травня      

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– золотий захід сонця – найближчими днями опадів не буде; 

– на березі цвіт – скоро з’являться крилаті мурахи; 

– полетів пух з верби і лози – пора сіяти овес.

Пам’ятні дати 7 травня, річниці та події

У 1663 році в центрі Лондона відкрився Королівський театр. Через дев’ять років він згорів, але був знову зведений на своєму нинішньому місці на Друрі-лейн. Нині це найстаріший театр Англії.

У 1887 році американець Томас Стівенс завершив першу кругосвітню подорож на велосипеді, проїхавши 13 500 миль і пробувши в дорозі більш як три роки.

У 1927 році була заснована бразильська авіакомпанія VARIG – найбільша на сьогодні в Латинській Америці.

У 1941 році легендарний джазовий оркестр Гленна Міллера записав одну з найпопулярніших своїх мелодій «Chattanooga Choo Choo». Після загибелі в авіакатастрофі Міллера у 1944 році оркестр носить його ім’я й існує донині. До слова, слід літака загубився десь над Ла-Маншем. Ні тіло Міллера, ні залишки лайнера не були знайдені. У 1999 році з’явилася версія, що літак, на якому Гленн Міллер летів до Франції, став жертвою бомб, скинутих у Ла-Манш ескадрильєю британських ВПС.

У 1946 році в Токіо була заснована компанія «Токіо цусін коге» («Токійська компанія телезв’язку»), згодом «Соні».

У 1954 році США, Франція і Англія відповіли відмовою на пропозицію СРСР увійти до складу НАТО.

У 1956 році міністр охорони здоров’я Великобританії відмовився розпочати кампанію для боротьби з курінням, заявивши, що він особисто не переконаний у його шкоді.

У 1997 році компанія Intel офіційно представила мікропроцесор Pentium II.

У 1997 році на Каннському кінофестивалі пройшла прем’єра фільму Люка Бессона «П’ятий елемент», пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *