Аси на «швидких»: як у Кременці обирали кращу бригаду екстреної медичної допомоги

Рятували людські життя, шукали вихід у складних ситуаціях, мчали на виклики та шукали травмованих. У змаганнях «Кременецьке медичне ралі – 2020», які відбуваються вже вп’яте на території нашої області, взяли участь 27 найкращих бригад екстреної медичної допомоги з України, Польщі та Білорусі.

У рамках чемпіонату провідні інструктори провели майстер-класи з реанімації немовлят і дорослих, надання допомоги пацієнтам з інсультом на догоспітальному етапі та швидкої евакуації постраждалих із транспорту. А далі вже на практиці учасники закріплювали отримані знання.

Організатори чемпіонату креативно підійшли до формування завдань для учасників та обрали цікаві й нестандартні ситуації, з якими можуть зустрітися у своїй роботі медики.

– Ми робимо все, аби надати максимальної реалістичності конкурсу, – розповідає головний суддя змагань, професор Тернопільського національного медичного університету Арсен Гудима. – Використовуємо голлівудський макіяж, щоб рани чи пошкодження тіла виглядали справжніми. Серед інструкторів є фахівці, які навчилися накладати грим для таких змагань за кордоном. Якщо сильна кровотеча у постраждалого, то є калюжа крові, якщо обвал в аудиторії, то на місці багато пожежників, поліції, метушня. Ми до деталей відтворюємо все, аби учасники могли поринути в атмосферу надзвичайної ситуації і максимально проявити всі свої вміння і знання.

Всього командам довелось пройти 9 конкурсних етапів. Всі вони були важкими, заплутаними, але напрочуд цікавими та насиченими важливими деталями. Вони потребували не лише чіткого знання алгоритмів надання екстреної медичної допомоги при таких станах, як інсульт, падіння з висоти, інфаркт та інших складних ситуаціях, а й витривалості, фізичної підготовки, вміння зорієнтуватися на місцевості та блискавично реагувати. Зокрема, відтворили ситуацію падіння двох парапланеристів із Соколиної гори, захворювання двох немовлят на кір важкої форми, обвал в аудиторії зі студентами.

– Звичайно, завдання непрості, але саме для цього і проводять конкурс, щоб ми навчилися діяти у таких ситуаціях, – розповідає Василь Яськів, учасник змагань, працівник Тернопільського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. – Доводиться працювати і розумово, і фізично. Ми наперед не знаємо, які у нас будуть конкурси. Перед стартом отримуємо легенду і виїздимо на виклик. А вже на місці бачимо, яка ситуація і вирішуємо, як діяти. Все максимально наближене до реальних умов, з якими ми зіштовхуємося щодня: відомо лише те, що розповіли родичі чи людина, яка здійснює виклик.

Перед змаганнями дуже важлива підготовка. Саме від того, наскільки відповідально та серйозно поставляться до цього команди, залежить їх успіх.

– Потрібно готуватися 1-2 місяці, – додає Василь Яськів. – Ми інтенсивно працювали 15 днів. На щастя, керівництво нам сприяло у цьому і ми приїхали на змагання належно підготовані. До того ж наша щоденна робота – це теж величезна підготовка до таких конкурсів.

Перевіряли та оцінювали роботу бригад 33 акредитованих судді та помічники суддів. Це професійні інструктори Європейської ради реанімації із різних аспектів екстреної медичної допомоги, а також представники молодіжного осередку цієї ради.

Організатори «Кременецького медичного ралі» переконані, що цей конкурс значно підвищує рівень кваліфікації працівників екстреної допомоги.

– Учасники мають змогу своєчасно ознайомитися з новими стандартами екстреної медичної допомоги та відпрацювати їх в умовах, наближених до реальності, – каже Арсен Гудима. – Більше, аніж двічі брати участь не можна – такі правила конкурсу. Адже для нас найважливіше, аби люди вчилися, вдосконалювали свої вміння, а не приїздили щоразу одні й ті ж, щоб перемагати.

У змаганнях також взяли участь вісім студентських команд із різних медзакладів України.

– Ми всі ретельно готувалися до медичного ралі, – каже Каріна Крупка. – Це вже другий конкурс для нас з початку навчання. Ми розуміємо, наскільки наша професія важлива. Спершу був страх перед цією справою. Але що більше практики, то більше починає подобатися те, що ми робимо. Ми відточуємо свої вміння на манекенах, а також їздимо на виклики з медиками.

Переможцями конкурсу серед дорослих стали команди з Хмельницького, друге і третє місце зайняли Волинь та Суми, серед студентів найсильнішими були учасники з Донецького медичного університету, на другому місці – парамедики з Тернопільського національного медичного університету, а на третьому – учасники з Вінниці. Серед іноземних команд – перше і друге місце у команд з Кракова, а третє у білорусів.

Юля Нагорна, фото авторки та Миколи Василечка.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *