Чому не зав’язується перець

Чому не зав’язується перець

Що потрібно робити, якщо не зав’язується перець, або його зав’язі утворюються, а потім поступово відпадають?

Насамперед, варто провести аналіз грядки, на якій зростає перець. Вибір місцевості впливає на якість і стан рослини. Перець, як і баклажан, просто не переносить щільні, кислі ґрунти з надлишком вологи й холодними ночами. Незважаючи на те, що перець уважається досить вологолюбною культурою, і його розвиток затримується при формуванні бутонів, зав’язей і плодів, ще гірше на нього впливає надлишок вологи. Кисневий обмін з кореневою системою різко знижується, поступово листи стають блідо-зеленими, потім здобувають жовте фарбування, також можуть обпадати квітки й бутони.

Тому варто садити перець на освітлених ділянках з гарною провітрюваністю, в ідеалі, культура повинна розташовуватися на місцевості з південним схилом.

Якщо перці утворюють зав’язі, які поступово засихають або не приносять плодів, то можливо вся справа в холодній погоді. Рослини вони досить теплолюбні й дають гарний урожай тільки при температурі від 25 до 30 градусів.

Коли температура влітку переходить оцінку в 30 градусів, це може згубно позначитися на перцях, і вони перестануть утворювати зав’язі. Усі бутони, бруньки й квіти обсипаються при жарі протягом декількох днів. Також злий жарт із рослинами може зіграти й коливання середньодобової температури. У такий період важливо забезпечити культурі регулярний полив і обприскування.

Відсутність повноцінних зав’язей буває пов’язана з недоліком харчування в перцю. Це можна визначити по його загальній недорозвиненості й чахлості. Рослина автоматично починає скидати зав’язі, коли розуміє, що не зможе «робити» гідний урожай. Для виправлення ситуації рекомендується підгодувати перець комплексними добривами.

Перець утворює зав’язі за допомогою запилення. Однак якщо вночі й ранком спостерігається занадто низька температура, тоді настільки важливий для дозрівання зав’язей пилок просто не утворюється.

Виправляти ситуацію краще за допомогою обрізання квіток, на яких немає зав’язей. А якщо на всій гілочці немає жодної зав’язі, від неї також слід позбуватися. Саме так рослина зможе настроїтися на утвір нових здорових зав’язей.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *