Чорнобривці милують око і приносять користь

Чорнобривці милують око і приносять користь


Що робити із цими квітами після цвітіння
Яскраві, сонячні чорнобривці – обов’язковий атрибут українських квітників і не тільки. Досвідчені городники знають про корисні властивості цих квітів і висаджують їх по всій ділянці, щоб віджахнути різних шкідників і оздоровити землю.
Відлякують шкідників та бур’янів
Поки не вдарили морози, зберіть квітки чорнобривців. Фітонциди, які містяться в усіх частинах цієї культури, допомагають захистити грядки від цибульної мухи, колорадського жука й капустяної білявки. Коріння рослини виділяло тіофен, який відлякує ґрунтових шкідників, а також пригнічує ріст деяких бур’янів: наприклад, пирію й хвоща. Тому чорнобривці можна висаджувати по краях грядок, у широких міжряддях, у пристовбурних колах. І красиво, і корисно!
Багато садівників зустрічаються з такими небезпечними шкідниками полуниці, як нематода й довгоносик. Фітонциди, які виділяють чорнобривці, відлякують цих комах. Тому суцвіття, здрібнені стебла, а також пелюстки й кошики, що залишилися після збору насіння, можна закопати в землю між рядами полуниці. А якщо при посадці кущиків на дно кожної лунки покласти кілька суцвіть чорнобривців, захист від нематоди гарантований!
Збагачують і покращують грунт
Усі частини чорнобривців: і квітки, і стебла – восени можна зашпаровувати в землю разом із сидератами, закопуючи їх на багнет лопати. У результаті вийде прекрасне добриво, яке буде «працювати» кілька років і захищати грядки від фітопатогенів і шкідників. Якщо ви готуєте грядку для осінніх посадок цибулі, часнику або моркви, то перекопати сидерати й чорнобривці необхідно за місяць до цього.
Після підзимової посадки овочів грядки можна замульчувати ялиновим гіллям і зрізаними стеблами чорнобривців. Це вбереже землю від промерзання, а майбутні сходи – від шкідників. Навесні ялинове гілля потрібно забрати, а стебла чорнобривців можна залишити в міжряддях.
Прибираючи чорнобривці з ділянки, можна не висмикувати їх з коріннями, а просто зрізати надземну частину. Коренева система цих рослин поліпшує склад і структуру ґрунту, підвищує повітря- і вологопроникність, запобігає вимиванню важливих мікроелементів. А корисні речовини, які виділяє коріння, надовго залишаються в землі.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *