Чим корисний абрикос?

Чим корисний абрикос?

Абрикос… Яскравий, оранжевий фрукт подобається всім: і дорослим, і дітям. І не даремно. Абрикос не тільки дуже смачний, а й надзвичайно корисний

Склад абрикоса

Цей фрукт містить велику кількість каротину. Таким високим показником не може похвалитися жоден інший фрукт, що росте на території нашої країни. Каротин корисний для зору. До того ж він покращує колір обличчя. Тому абрикос дуже корисний як молодим, так і літнім людям.

М’якоть абрикосів містить також велику кількість цукру, в зрілих плодах переважає сахароза. Плоди містять яблучну, лимонну, винну і невелику кількість саліцилової кислоти. Крім того, фрукт містить вітаміни С, В1, Р, РР.

Скарбниця вітамінів  і мінералів

Цікаво, що свіжі плоди абрикоса містять приблизно 305 мг солей калію, а сушені – в 5-6 разів більше. Тому свіжі абрикоси і курага дуже корисні людям, котрі страждають на захворювання нирок і серцево-судинної системи.

Магній і фосфор, що входять до складу абрикоса, активують роботу головного мозку. Залізо та йод, якими особливо багаті вірменські сорти, попереджають різні захворювання щитовидної залози. Пектин, що входить до складу абрикоса, виводить з організму холестерин і різні токсичні продукти обміну. Сік пригнічує діяльність шкідливих бактерій.

Щоденне вживання абрикосів зробить вас більш енергійними і позбавить від втоми. Причому висушені плоди – курага та урюк, які можна вживати в їжу цілий рік, не поступаються свіжим.

Відвар з кураги, а також густі настої сушеного абрикоса мають сечогінну дію й помічні від набряків. Вони використовуються в комплексній терапії різних захворювань нирок і серцево-судинної системи.

Дуже часто курага через свої дієтичні властивості не протипоказана для людей з цукровим діабетом. Винятком є лише сушені абрикоси узбецьких і таджицьких сортів, оскільки вміст цукру в них більше 80%.

Успіхом користується абрикос в магнієвих дієтах, які застосовуються для лікування гіпертонії і деяких форм недокрів’я. Відносно негруба клітковина після відварювання або замочування налагоджує роботу кишечника.

При захворюванні кровотворних органів та органів шлунково-кишкового тракту застосовують настій з кураги. Для цього сушений фрукт ретельно промивають і заливають однією склянкою негарячої кип’яченої води. Витримують протягом години. Приймають по 1/3 вмісту три рази на день.

Крім того, шляхом вичавлювання з них отримують молоко, а також виробляють жирне масло, за хімічним складом схоже на персикове, яке використовується в медицині і косметиці. Але варто звернути увагу на дикий абрикос, плоди у нього солодкі, а кісточки – гіркі. Їх вживати в їжу не рекомендується, відомі випадки отруєння.

Народна медицина: як і для чого

Свіжі плоди абрикосів допомагають при виснаженні, анемії, хворобах печінки. Незрілі використовують як вітрогінний засіб, а стиглі – як проносний. Сухі плоди усувають неприємний запах з рота.

Листя абрикосів чудово очищає зуби від нальоту, знімає зубний біль, допомагає при стоматиті. Абрикосове листя у вигляді компресу накладають на опіки, поранення, а настій застосовують при лікуванні гіпертонії. Охочі скинути зайву вагу успішно застосовують абрикосову дієту.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *