Готуємо насіння до посівів!

Готуємо насіння до посівів!
Обробка насіння перед посівом збільшує його схожість, підвищує стійкість рослин до несприятливих умов середовища, до хвороб і шкідників. Існує кілька способів передпосівної обробки насіння. Про них і піде мова.

Калібрування!

Для посіву вибираємо краще насіння. У першу чергу вибракуванню підлягає деформоване й неприродно пофарбоване насіння (темне, з плямами), залишають велике, рівне, рівномірно пофарбоване. Потім насіння опускають у розчин солі. Для калібрування огірків використовують 3%-й розчин (3 г кухонної солі на 100 мл води). Для насіння томатів, баклажанів, перцю використовують більш концентрований 5%-й розчин. Важливо! У сольовому розчині можна відбраковувати тільки свіже насіння (1-2 року зберігання).

Знезаражування

Для знезаражування насіння готують 1%-й розчин марганцівки. Насіння занурюють у нього на 20-30 хвилин, потім промивають. Марганцівка знищує тільки збудників інфекції на поверхні насіння. Ефективність обробки знижується, якщо замочувати злипле насіння.

Для довідки: У чайній ложці без верху міститься 6 г марганцевокислого калію.

Протравлювання

Для протравляння насіння можна використовувати бактеріальні препарати. Така обробка знищує інфекції на поверхні й усередині насіння. Багато препаратів застосовують спрямовано: наприклад, для боротьби з кореневими гнилизнами, бактеріозом і трахеомікозним зів’яненням.

Замочування

Замочування, як спосіб обробки насіння, досить ефективне, тому що прискорює процес проростання. Насіння можна замочувати до набрякання (протягом 1-2 діб) або до появи проростка. Підберіть прозорий контейнер, на дно викладіть в кілька шарів папір, марлю або тканину, зверху – насіння. Найкраще – паперові серветки: якщо корінці з’являться і вростуть у папір, вони не ушкодяться при посадці. Залийте воду так, щоб вона торкалася насіння, але не накривала його цілком. Можна прикрити насіння папером або тканиною зверху. Стежте, щоб матеріал не пересихав.

Обробка живильним розчином

Фізіологічно активні речовини стимулюють рослини на початковому етапі розвитку. Принцип такий же, як при замочуванні, тільки замість води застосовується розчин добрив і стимуляторів. Така обробка насіння перед посівом проводиться при температурі вище +20°С. Будьте уважні! Не варто змішувати препарати й добрива один з одним, якщо ви не знайшли відомостей про їхню сумісність.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *