«Гуцулка Ксеня» вийде в прокат у Японії

«Гуцулка Ксеня» вийде в прокат у Японії
Українські фільми здобувають перемоги на світових кінофестивалях

Іронічний і романтичний мюзикл “Гуцулка Ксеня” був в українському прокаті у березні 2019 року і зібрав 3,5 млн. гривень. Недавно фільм отримав гран-прі фестивалю «Mt.fuji-Atami Film Festival» у Японії та вийде у прокат у цій країні.

Кінофестиваль відбувався в з 28 червня по 1 липня в курортному містечку Атамі, яке називають “японським Голлівудом”. “Гуцулку Ксеню” спочатку відібрали з-поміж 1200 фільмів з усього світу, а потім вона перемогла серед п’яти картин-учасників програми “Ігрове кіно”.

Головний приз режисеру стрічки Олені Дем’яненко вручила зірка японського кіно Каорі Момої.

Фільм “Гуцулка Ксеня” створено за мотивами однойменного твору засновника модерної української оперети Ярослава Барнича, творчість якого тривалий час в Україні була забороненою.

Дія відбувається у 1939 році. У стрічці американський мільйонер українського походження заповідає своєму синові, Яро, мільйон доларів, але тільки за умови, що він поїде до “Старого Краю” і одружиться там зі “свідомою українкою”. Хлопець їде на пошуки нареченої, але ніяк не може її знайти. Проте все закінчується хеппі-ендом.

Фрік-кабаре «Dakh Daughters» написали саундтрек до стрічки і зіграли у ній самих себе. В кадрі вони приміряли автентичні українські костюми минулого століття. Костюми для “Гуцулки Ксені” створила художниця Надія Кудрявцева.

Знімали кіно у Ворохті, на Житомирщині та на кіностудії імені Довженка.

Фільм про кримських татар переміг у Бухаресті

Стрічка “Додому” здобула визнання на фестивалі «Bucharest International Film Festival». Перед тим фільм потрапив до програми “Особливий погляд” 72-го Каннського кінофестивалю. І хоча там він не отримав нагород, стрічку у Франції зустріли дуже тепло.

Фільм “Додому” розповідає про трагедію кримськотатарської родини. У кримського татарина Мустафи помирає син. Батько приїжджає до Києва, куди його обидва сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати за мусульманськими традиціями.

Нагороду на «Bucharest International Film Festival» вручили 26-річному режисеру Наріману Алієву.

Після перемоги у Бухаресті стрічка продовжує свою подорож кінофестивалями Європи. Українська прем’єра фільму відбудеться на Одеському кінофестивалі у липні.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *