6 січня (19 січня за старим стилем) – свято Хрещення Господнє, або Богоявлення. Це одне з 12 головних свят у церкві – двонадесяте. За своїм значенням воно прирівнюється до Великодня.
Водохреща стало окремим святом з кінця IV століття. Воно пов’язане з важливою віхою в земному житті Ісуса Христа – цього дня Спаситель прийняв хрещення від пророка Іоанна Предтечі в річці Йордан. Тоді Сину Божому виповнилося 30 років. Хоча Ісус був безгрішним, але цим своїм вчинком він показав, що належить до людського роду.
Під час занурення у воду на Христа зійшов Святий Дух у вигляді голуба, а голос із небес у цей момент промовив, що Ісус – Син Господній і несе світові Його волю. Вважається, що це було явлення Святої Трійці: Бога – Отця, Бога – Сина і Бога – Святого Духа. Саме тому Хрещення Господнє називають також Богоявленням.
Але на цьому богоявленські чудеса не закінчилися: в історії сказано, що після того, як хрестили Христа, річка Йордан пішла назад і змінила свою течію. До речі, це знамення повторюється щороку.
Головним символом свята Водохреща є вода. Вважається, що вся вода в ніч на Водохреща стає цілющою і чудодійною і залишається такою протягом доби.
Воду на Богоявлення освячують двічі: ввечері напередодні свята Водохреща і в саме свято. Вода, освячена в Навечір’я і на Водохреща, має однакову благодать.
Хрещення Господнє – останнє свято різдвяно-новорічного циклу.