Консервуємо помідори

Консервуємо помідори
Серпень – спекотна пора для господинь, адже у розпалі консервація овочів, фруктів та підготовка запасів на зиму. Сьогодні пропонуємо вам рецепти консервації помідорів, які обов’язково стануть улюбленими для вашої родини.

Помідори половинками

Потрібно: на літрову банку – помідори (бажано «сливки»), лавровий лист, гвоздика, петрушка, цибуля, 2 ч. л. цукру, 1 ст. л. оцту, 1 ч. л. солі.

Приготування: помідори розрізати навпіл. На дно банки покласти 1 лавровий лист, 1 гвоздику, гілочку петрушки, кілька кружалець цибулі. Зверху викласти половинки помідорів. Залити окропом, дати постояти 10-15 хв., злити воду в каструльку, додати сіль, цукор та оцет, закип’ятити і вилити назад у банку. Стерилізувати 10-15 хвилин, закрутити.

Помідори мариновані з цибулею

Потрібно: 5 кг невеликих помідорів, 1 кг дрібної ріпчастої цибулі, 100 г солі, 3 л води, 100 г цукру, 1 перець чилі, 160 мл оцту, кріп, листя хрону, часник, чорний перець горошком, листя смородини.

Приготування: на дно літрової банки покласти лист хрону, гілочку кропу, зубчик часнику (бажано розрізаний на 2-3 частини), кілька шматочків гіркого перцю, кілька горошинок чорного перцю. Заповнити банку помідорами та цибулею, залити окропом, накрити кришками. Дати постояти близько 5-8 хвилин. Воду з банок злити в каструлю, додати сіль, цукор та оцет і довести до кипіння. Коли маринад закипить, залити ним помідори і закрутити. Перевернути горлечком донизу і вкутати.

Помідори з горілкою

Потрібно: на літрову банку – 700-800 г помідорів, 1-2 шт. лаврового листя, 5-8 горошин чорного перцю, 2 зубці часнику, 1 шматочок гострого перцю.

Для маринаду: 7 скл. води, 2 ст. л. солі, 4 ст. л. цукру, 2 шт. гвоздики, 1 ст. л. оцту, 1 ст. л. горілки.

Приготування: на дно банки покласти лавровий лист, чорний перець горошком, гвоздику, гострий перець і часник. Викласти щільно помідори. Налити в каструлю воду, додати всі інгредієнти для маринаду. Закип’ятити. Киплячим маринадом залити помідори. Накрити кришками, стерилізувати 15 хвилин. Банки закатати, перевернути, накрити ковдрою до повного охолодження.

Мариновані помідори з медом і часником

Потрібно: на три літрові банки – маленькі тверді помідори, 1 головка часнику, 3 ст. л. солі, 6 ст. л. меду, 3 суцвіття кропу, 2 листки хрону, 6 листків чорної смородини, 6 гвоздичок, 9 горошин чорного перцю, 2,5 літри води.

Приготування: часник порізати поздовжніми пластинками. У помідорів зрізати верхівки, зробити в центрі надріз і нашпигувати часником. У стерилізовані банки класти хрін, кріп, смородину і помідори. У воду додати перець, гвоздику, сіль, мед, все закип’ятити. Залити маринадом помідори, прикрити кришкою, залишити хвилин на 5. Злити маринад назад у каструлю, закип’ятити. Повторити процедуру 2 рази, після чого банки закатати, перевернути, закутати до повного охолодження.

Пікантні помідорчики

Потрібно: помідори, морква, цибуля, петрушка, зелень селери, листя вишні та смородини, лавровий листок, перець чорний горошком та духм’яний, гвоздика та зерна гірчиці, корінь петрушки.

Маринад на 2 л води: 12 ст. л. цукру, 2 ст. л. солі, 150 г оцту.

Приготування: помідори добре помити й проколоти кожну зубочисткою біля плодоніжки (для того, щоб при заливці гарячого маринаду плоди не потріскали). Плодоніжку можна не видаляти, щоб помідор зручно було їсти. Крім того, вона дарує особливий аромат маринаду. Цибулю та моркву почистити й нарізати кільцями й кружальцями. Зелень та листя вишні й смородини добре промити. Банки облити окропом. Також потрібно прокип’ятити кришки.

На дно викласти по кілька листочків вишні й смородини, 3-4 горошини перцю горошком та один – духм’яний, гвоздику, лавровий листочок, зелень селери та корінь петрушки. Далі викласти помідори (до половини банки), а також нарізані цибулю, моркву, знову помідори. Зверху – петрушку. Маринад закип’ятити й ще гарячим залити банки з помідорами.

Накрити кришками й стерилізувати доти, поки петрушка не змінить колір і трісне перша помідорка (буквально декілька хвилин!). Банки закатати, перевернути догори дном, добре вкутати ковдрою і залишити охолоджуватися на 24 години.

Квашені помідори,  як з бочки

Потрібно: помідори, листя хрону, вишні та смородини, перець горошком, духм’яний перець, гвоздика, лавровий листочок, часник.

Маринад (з розрахунку на одну 3-літрову банку): 1,5 л води, 2 ст. л. солі, 2 ст. л. цукру, 2 ст. л. сухої гірчиці.

Приготування: на дно 3-літрової банки покласти листочок хрону, листя вишні та смородини, перець горошком, духм’яний перець, бутончик гвоздики, лавровий листок, часник. Потім викласти помідори. Зверху – петрушка та сухий порошок гірчиці. Окремо приготувати маринад: в звичайній холодній воді (не кип’яченій! Краще з криниці чи джерела, але можна і просто з крана) розчинити сіль та цукор. Залити маринадом банки й закрити їх капроновими герметичними кришками.

Залишити на три дні при кімнатній температурі, щоб помідори прокисли, а потім в льох або в яке-небудь прохолодне місце.

Кетчуп

Потрібно: 8 кг м’ясистих помідорів, 3 цибулини середнього розміру, 50 г часнику, гострий перець чилі, по 1 ч. л. гірчичного порошку, меленої гвоздики, меленого чорного перцю, паприки, меленої кориці, меленого орегано чи базиліку, 150 г солі, 750 г цукру, 350 г оцту 9%-го. Вихід: 4,5-5 л.

Приготування: помідори помити й порізати начетверо. Скласти у каструлю. Поставити на маленький вогонь, поки помідори не почнуть давати сік (якщо помідори соковиті, то сік виділиться ще на етапі їх нарізання). Як тільки на дні каструлі з’явиться рідина, вогонь можна злегка збільшити й тушкувати помідори, періодично помішуючи, до такого ступеню м’якості, щоб їх легко було протерти через сито . Дати помідорній масі трохи охолонути й порціями викладати на друшляк. Ретельно перетерти, щоб у друшляку залишилася лише шкірка й насіння від помідорів. Поставити помідорне пюре на вогонь. Довести до кипіння й уварювати на вогні приблизно 3-3,5 години до загустіння. Додати перекручені на м’ясорубці цибулю, часник і гіркий перець і подрібнити в блендері. Через 10 хвилин додати перець і спеції, сіль, цукор і оцет. Дати покипіти ще 10 хвилин і гарячий кетчуп відразу ж розлити в стерильні банки. Закатати металевими кришками, перевернути догори дном і закутати до повного охолодження.

До речі можна приготувати пюре з помідорів і залишити на ніч, а  вранці пюре відстоїться й наверх підніметься прозорий сік. Його потрібно обережно злити і це пришвидшить приготування кетчупу.

Солодкі помідори

Потрібно: на трилітрову банку – 2 кг помідорів, 5 ст. л. цукру, 1,5 ст. л. солі, 6 ст. л. оцту 9%, 5-6 зубців часнику, 2-3 листки хрону, сушений кріп.

Приготування: потрібні помідори видовженої форми, стиглі, але не м’які,  цілі та не зіпсовані. На дно простерилизованої банки покласти запашну зелень для консервації: нарізане смужками листя хрону (свіже або сушене), духмяні парасольки кропу – це мінімальний набір. Якщо хочете, можна додати кілька листків чорної смородини. Також покладіть до слоїка 2-3 очищених зубці часнику. Помити помідори та скласти в банку – компактно, але так, щоб вони не причавлювалися. А зверху класти стільки ж зелені та часнику. Залити помідори в банці окропом, накрити стерильною кришкою та рушником – і чекати, поки вода охолоне настільки, щоб можна було взяти банку до рук (приблизно 30 хвилин). Можна відпочити чи зайнятися іншими справами. Потім накрити банку кришкою з отворами, злити воду до каструльки, довести до кипіння та вдруге залити помідори. Хай постоять ще півгодини. Знову злити воду до каструльки, додати сіль, цукор та нагріти, доки спеції розчиняться і розсіл закипить. Тільки-но почне кипіти, вливаємо оцет. Коли розсіл закипить знову, зняти з вогню, залити помідори  третій раз та закрутити металевими кришками банки.

Помідори на зиму зі сливами

Потрібно: 2 кг помідорів, 2 кг слив, 3 ст. л. 9%-го оцту, 1 скл. цукру, 4 ст. л. солі, 2 л. води.

Приготування: помідори і сливи помити, наколоти виделкою з боку плодоніжок і рівномірно викласти в чисті банки. Змішати воду з цукром і сіллю і довести до кипіння. Залити помідори зі сливами киплячим розсолом, залишити на 15 хвилин. Потім злити розсіл, знову закип’яти його і залити банки з плодами. Втретє в розсіл додати оцет і закрутити. Перевернути банки, закутати ковдрою і залишити до повного охолодження.

Помідори у власному соці

Потрібно: на 1 трилітрову банку – 1,5-1,7 кг помідорів для консервування цілими, 2-2,5 кг помідорів для соку, 4 ч. л. солі, 4 ч. л. цукру, 2 зуб. часнику, 2 лаврових листки, 5-6 шт. горошин чорного перцю.

Приготування: помідори скласти в стерилізовані банки.

Помідори на сік пропустити через м’ясорубку з насадкою для томатів або соковижималку. Вилити отриманий сік у каструлю, додати сіль, перець, цукор, лавровий лист, часник, довести до кипіння і проварити 10 хв. Залити гарячим соком банки з помідорами, накрити металевими кришками і поставити стерилізувати 20 хв.

Закрутити металевими кришками і перевернути до повного вистигання помідорів.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *