Літні канікули для вазонів

Літні канікули для вазонів

Прийнято вважати, що кімнатні рослини – це ніжні створіння, що давно забули про життя під відкритим небом. Але це не так. Багато домашніх вихованців раді провести літні канікули на свіжому повітрі серед садових і дачних культур. Просто потрібно дотримуватися правил.

Із горщика –  у сад

Висаджувати у відкритий ґрунт можна пеларгонію, бальзамін, гібіскус, кактуси, алое, товстянку, традесканцію, каланхое, золотий вус, кімнатну троянду, драцену, хлорофітум, сансевієрію, гіпеаструм.

Кімнатні представники флори краще себе почувають у тінистих ділянках саду. Розташуйте домашні квіти так, щоб вранці їх освітлювало сонце, а в обід вони стояли в тіні.

Гарним сусідом нашим кімнатним рослинам може стати молоде деревце. Висаджуйте рослини не близько до стовбура дерева, а на відстані 1-1,5 метри від нього (залежно від розмірів крони). Головне, щоб гілки дерева створювали над квітами тінь. Якщо посадити рослину біля самого стовбура, то нашому зеленому вихованцеві буде темно.

А от пеларгонія воліє рости на ділянці, добре освітлюваній сонцем з усіх боків. Звичайно, з незвички її листя може обгоріти під променями пекучого сонця, але вона швидко відновиться. Кактуси висаджуйте тільки на сонячному боці.

У спеку потрібен полив

Перед пересадженням заздалегідь заготовте лунки. Злегка скопайте землю і полийте її. Якщо земляна грудка після поливу відразу перетворюється на тверді грудки, то рекомендується при перекопуванні ґрунту додати в неї торф, пісок і перегній.

Перед посадкою потрібно рясно полити квітку. Акуратно витягніть рослину разом із земляною грудкою і, не струшуючи субстрат, переваліть у заздалегідь заготовлену лунку. Посадивши зеленого улюбленця в землю, трохи примніть навколо стебла ґрунт.

Під час перебування квітки під відкритим небом необхідно спушувати ґрунт і вносити добрива. Полив же має бути рясним у міру висихання землі.

Якщо пройшли сильні дощі, дайте ґрунту просохнути на 3-4 см углиб, і лише потім поливайте. У спеку квітам необхідна волога, чекати дощу вони не будуть. З метою підвищення вологості повітря навколо рослин, прикопайте біля них ємкості, наповнені водою. Улітку вода випаровується миттєво, тому щодня стежте за її кількістю. Квіти будуть вам вдячні й за щоденний душ. Якщо встановилася спекотлива погода, то робіть це кілька разів на день, але намагайтеся цю процедуру проводити в ті години, коли сонце на них не світить.

У кімнату повертаємо поступово

Починаючи із середини вересня, стежте за зниженням температури повітря у вечірні години. Як тільки вона опуститься до +18-17°С, негайно пересаджуйте квіти назад у вазони.

Різка зміна клімату може негативно позначитися на самопочутті рослини, тому до переїзду на підвіконня квітку потрібно підготувати. Наприклад, повернувши рослину в горщик, потримайте її дні три на веранді або балконі, а вже потім переносьте в будинок.

Викопувати кімнатні квіти потрібно після поливу. Постарайтеся не ушкодити коріння і зберегти в цілісності землю. За літо коренева система у відкритому ґрунті значно розростається, тому горщик вам буде потрібний більший колишнього розміру.

Пересадження проводиться звичайним способом. Не забувайте про дренаж і розправте корені. Не забудьте перед посадкою обробити рослину слабким розчином перманганату калію або іншим засобом від шкідників.

Не виключено, що в приміщенні квітка почне хворіти. Але це нормальна реакція для більшості видів. У цьому випадку рослині знадобиться невелике підживлення, а деякі після двотижневої «нудьги» самостійно відновлюються.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *