Ловися, щука і судак

Ловися, щука і судак
І пізньої осені рибалки можуть сподіватися на гарну здобич

Ловля риби в листопаді як правило націлена на хижих риб, таких як щука, окунь, рідше минь і судак, проте не варто забувати, що на глибині, на кормових точках, можна знайти зграї великого ляща. Після перших морозів невеликі озера і ставки покриваються тонким льодом, іноді випадає сніг. Стійка морозна погода наступає в кінці листопада. До утворення міцного льоду рибалка припиняється, оскільки вихід на незміцнілий лід дуже небезпечний. Приступати до ловлі з льоду можна, тільки коли його товщина досягне 5 см. Але й тоді треба бути обережним. Не можна робити жодного кроку вперед без попередньої перевірки міцності льоду, особливо на річках і водоймах з підводними течіями чи джерелами. Після льодоставу можна починати рибалити зимовими снастями, по першому льоду добре ловляться майже всі види риб.

На великі зимові блешні ловиться судак, щука, великий окунь, на дрібні блешні – середній окунь на невеликій глибині, біля затонувших корчів і трав, краще з підсадкою черв’яка або мотиля.

Зимовими поплавцевими вудками добре ловиться лящ, головень, плітка, густера, окунь, ялець, піскар, на глибинах з невеликою течією.

Зимовими живцевими вудками ловиться щука, переважно на глибоких місцях, як живця краще використовувати йоржа, окуня або карасика.

Донними вудками можна половити миня (в нічні години), на йоржа або дрібну плотву.

У перші дні льодоставу риба, як правило, бере протягом усього дня. Судак найкраще клює рано вранці і до вечора, до темряви. Зазвичай, успішнішою буває рибалка в похмурі, тихі дні. При гарній погоді до льодоставу користуються спінінгом і кружками.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *