На Тернопільщині вшанували Героїв Небесної Сотні та відзначили шосту річницю початку Євромайдану (ФОТО)

Із квітами та свічками у Тернополі до пам’ятника Героям Небесної Сотні прийшли батьки Героїв, що загинули на Майдані, учасники Революції Гідності, представники влади, військові, волонтери, школярі та небайдужі тернополяни. Осінній холод того дня якось особливо проймав, мимоволі повертаючи усіх присутніх у листопад 2013-го, коли вперше на майдани українських міст вийшли молоді люди із синьо-жовтими прапорами і символікою Євросоюзу, які прагнули змін і європейського майбутнього для своєї країни.

На площі Героїв Євромайдану зібралося кілька сотень людей. Священики різних конфесій відслужили молебен. Ведучі пригадали найважливіші події Революції Гідності.

– У різні роки та століття українці платили за право бути вільними найвищу ціну, але ніколи не поступалися своєю гідністю. Тому й зберегли національну ідентичність, мову, вибороли і реалізували право жити у незалежній соборній Українській державі, – зазначив під час виступу голова Тернопільської ОДА Ігор Сопель. – Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми вшановуємо подвиг сучасних українських героїв. Учасники Помаранчевої революції та Революції Гідності зробили надзвичайну справу! Вони назавжди змінили хід історії України. Визначили її вектор руху в напрямку до демократичних, розвинутих, європейських держав світу, в яких шанують гідність людини та її свободи. Безцінним є внесок наших земляків – Героїв Небесної Сотні: Олександра Капіноcа, Устима Голоднюка, Ігоря Костенка, Василя Мойсея, Назара Войтовича, Тараса Слободяна, бо вони поклали на вівтар служіння Вітчизні найцінніший дар – свої життя. Боротьба за незалежність держави триває й сьогодні. Здобутки українських революцій захищають в зоні проведення Операції об’єднаних сил наші військові та правоохоронці.

Голова Тернопільської ОДА Ігор Сопель вручив державні відзнаки й посвідчення борцям за волю та незалежність України. За сумлінну працю, високий професіоналізм, зразкове виконання службових обов’язків та з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи медаллю «За службу Україні» нагородили військовослужбовців військової частини А3215 Збройних Сил України: старшину Василя Бойка та солдата Володимира Шаваровського.

Символічно, що у День Гідності і Свободи, першими в Україні 15 ветеранів ОУН-УПА з Тернопільщини на державному рівні визнали учасниками бойових дій. Посвідчення та відзнаки Ігор Сопель вручив Анні Рогач, Олені Господарській та Ігорю Олещуку.

– Залишилося дуже мало людей, які у ХХ столітті зі зброєю у руках захищали Україну, – зазначив у своєму виступі громадсько-політичний діяч, старший науковий співробітник Тернопільського історико-меморіального музею політичних в’язнів Ігор Олещук. – Повстанська армія упродовж 12 років боролася у дуже складних умовах. Нас багато було ув’язнено в таборах, і після смерті Сталіна ми продовжували боротись. На сході нашої держави зараз триває війна, яку  розпочала з нами Російська Федерація. Щоб не програти її, нам треба об’єднувати український народ, всіма силами на громадському, державному рівнях укріпляти українські збройні сили, нам треба думати про авторитет держави. Тільки спільними зусиллями можна зберегти Українську державу.

В обласному архіві до Дня Гідності і Свободи підготували виставку «Майдан 2004. Євромайдан 2013-2014. Ціна гідності і свободи». Науковці зібрали документи та матеріали, присвячені подіям Помаранчевої революції та Революції Гідності. Це світлини, документи, оголошення, публікації у пресі, молитовник українського революціонера, патріотичні поезії, листівки, малюнки.

Також на виставці можна побачити «Книгу звитяги Євромайдану та АТО». Це зібрані учнями шкіл області документальні свідчення учасників Майдану, спогади, розповіді родичів та друзів загиблих героїв. Спогадами про своїх синів – Героїв Небесної Сотні поділилися їхні рідні, які прийшли на відкриття виставки. Також вони запропонували надати обласному архіву матеріали про події Революції Гідності, щоб зберегти пам’ять про ці важливі сторінки в історії України та її учасників.

– Тарас був надзвичайно принциповим і дуже любив правду, – пригадує батько Тараса Слободяна Ігор. – Він не визнавав жодних компромісів із совістю та жив відповідно до своїх принципів. Дякую, що пам’ятаєте наших дітей. Вшановуйте також тих, хто пропав безвісти і рідні досі не знають, де їхні могили.

Цього дня представники влади зустрілися з родинами Героїв Небесної Сотні з Тернопільщини й обговорили низку важливих питань, в тому числі й тих, що стосуються розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності.

– Символічно, що ми зустрічаємося в такому форматі саме сьогодні, коли Україна відзначає День Гідності та Свободи, – зазначив Ігор Сопель. – Дякую за те, що виховали патріотів, підтримували їхні прагнення змінювати країну на краще. Дякую за вашу активну громадянську позицію, яку ви проявляєте у волонтерській, суспільній, виховній діяльності.

  • DSC_1001
  • DSC_0959
  • DSC_0875
  • 77079890_2047796131990628_5632947649922465792_o

Софія ДЕМЧУК.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *