Довжина цьогорічного бюлетеня на президентських виборах становитиме 80 сантиметрів та містить відомості про 39 кандидатів. «Площа всіх замовлених бюлетенів становить майже 5 квадратних км, що дорівнює 70 футбольних полям, а якщо викласти їх в рядок, то їх довжина складе 24 тис. 354 км», – розповіла на брифінгу на поліграфкомбінаті “Україна” голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук.
Центральна виборча комісія замовила через систему закупівель ProZorro 60 мільйонів бюлетенів. Це одразу на два тури, пояснили в ЦВК, адже між ними обмаль часу, а процедура держзакупівель не розрахована на такі стислі терміни. Наразі надрукували бюлетені для голосування, яке призначене на 31 березня 2019 року.
– Мова про друк жодних інших бюлетенів іти не може, тому що ані форма, ані зміст такого бюлетеня ще не затверджені Центральною виборчою комісією, оскільки нікому невідомо, чи буде другий тур і хто саме значитиметься у цьому другому турі в бюлетені”, – розповіла Сліпачук, пише «Укрінформ».
Загалом для дня голосування на виборах Президента 31 березня було замовлено 30 мільйонів 441 тисячу 372 бюлетенів. Вартість одного бюлетеня 4 гривні 26 коп.
За словами директора поліграфкомбінату “Україна” Юрія Оніщенка, з 8 по 24 березня колектив підприємства працював в цілодобовому режимі сім днів на тиждень, у процесі виготовлення були задіяні 80% трудового колективу, тобто понад 700 працівників. Усі бюлетені після друку перевіряли та перераховували вручну. Згодом їх пакували в упаковки по 500 штук – вагою близько 7 кг.
Оніщенко наголосив, що нинішній бюлетень друкується спеціально виготовленою виключно для нього фарбою на папері вітчизняного виробництва та має 10 ступенів захисту від підробки, оскільки документ є найбільшим на президентських виборах за часи незалежності України.
У ЦВК нагадують, якщо ви тимчасово нездатні самі прийти на виборчу дільницю й проголосувати через хворобу, щоб не втратили своє право голосу – можете написати заяву. На її підставі вас внесуть до спеціального списку і в день виборів прийдуть додому.
Написати таку заяву можна до вечора п’ятниці 29 березня. Вже 90 тисяч українців змінили адресу для голосування. В ЦВК кажуть, їх буде ще більше. Цьогоріч процедура спрощена, потрібні лише заява та паспорт.
Відеонагляду на виборах президента не буде. Це не передбачено законом. Та й гіркий досвід парламентських виборів показав – це не ефективно.