Нелегкий пошук: кому вдається знайти роботу на карантині

Нелегкий пошук: кому вдається знайти роботу на карантині

Коронакриза стала серйозним викликом для сфери зайнятості. В Україні, як і в інших державах, відбулося суттєве зменшення кількості вакансій з одночасним зростанням кількості безробітних. Це підвищило конкуренцію за робочі місця (у нашій державі на одну вакансію претендує приблизно 10 безробітних).
Про це повідомили у відділі комунікаціймДержавного центру зайнятості.
Як зазначається, за період карантину в базі даних державної служби зайнятості налічувалося 112 тис. вакансій, що на 55% менше, ніж за відповідний період минулого року.
Станом на 20 травня 2020 р. кількість вакансій, становила 51 тис. одиниць (на 40% менше, ніж станом на відповідну дату минулого року).
Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 7 тис. грн. Кількість претендентів на одне робоче місце в різних регіонах широко варіюється. Так, станом на 1 травня 2020 року, кількість претендентів у Чернігівській області становила 28 осіб на одне робоче місце, а у Києві – 2 особи.
За видами економічної діяльності структура вакансій виглядає так:
• 17% – у переробній промисловості;
• 15% – у сфері торгівлі;
• 11% – у сфері транспорту та кур’єрської діяльності
• 10% – у сільському, лісовому та рибному господарстві;
• 9% – у державному управлінні, обороні, обов’язковому соціальному страхуванні;
• 8% – у сфері охорони здоров’я.
Станом на 20 травня 2020 року кількість безробітних становила 501 тис. чоловік (на 196 тисяч, або на 64% більше, ніж на цю ж дату минулого року). Зростання обсягів реєстрації безробітних відбулося в усіх регіонах, найбільш суттєво у Хмельницькій, Запорізькій, Полтавській, Київській, Львівській, Закарпатській областях (у 2,1 – 2,3 раза) та м. Києві (у 3,5 раза).
Левову частку безробітних (18%) можна віднести до категорій осіб, які стикаються з більшими труднощами під час пошуку роботи. Так, станом на 1 травня серед безробітних 9% (42,2 тис.) становили особи, яким залишилося 10 і менше років до пенсії, 5% (20,7 тис.) – особи з інвалідністю, 2% (9,4 тис.) – учасники АТО. Ці категорії користуються додатковими гарантіями в сприянні працевлаштуванню.
За період карантину вже працевлаштовано 104 тис. осіб (з них – 70 тис. безробітних). Порівняння статистики показує, що це на 49% менше, ніж у відповідному періоді минулого року.
За направленням служби зайнятості громадяни були працевлаштовані у таких галузях економічної діяльності:
68% – у сільському господарстві;
8% – у переробній промисловості;
7% – у сфері торгівлі;
3% – у будівництві;
3% – у державному управлінні;
2% – у сфері транспорту та кур’єрської діяльності.
«Державна служба зайнятості має надію, що з відновленням роботи підприємств, економічна активність у країні пожвавиться, що відобразиться у створенні нових робочих місць. Однак вже зараз можна припустити, що у зв’язку з поширенням дистанційної роботи та надання послуг онлайн може залишитися попит на кур’єрів, онлайн-викладачів, ІТ-спеціалістів, зокрема у сфері розробки сайтів тощо. При цьому скоротиться попит на працівників у галузях, які не зможуть повноцінно функціонувати протягом певного часу після завершення карантину, зокрема, у туристичній сфері, ресторанному та готельному бізнесі, на авіаційному та залізничному транспорті, у сфері відпочинку та розваг тощо», – йдеться у повідомленні.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *