Верховна Рада ухвалила новий склад Центральної виборчої комісії. У неї увійшли 17 осіб, кандидатури більшості із яких запропонувала партія “Слуга народу”. Хто ж ці нові члени ЦВК – читайте у статті 24 Каналу.
Депутати проголосували за новий склад Центральної виборчої комісії. Кожного з членів Рада затверджувала поокремо. Так, до нового складу увійшли 17 осіб: 5 жінок та 12 чоловіків, найстаршому з яких – 62 роки.
Переважну більшість – 12 кандидатів – запропонувала фракція “Слуги народу”, 2 членів “Опозиційної платформаїм – За життя” і по 1 – “Батьківщини”, “Європейської солідарності” та “Голосу”.
Четверо осіб з переліку уже були членами попереднього складу ЦВК.
Новий склад Центральної виборчої комісії: список
- Оксана Боярчук “Слуга народу”
Відкритих даних про вік та місце народження немає.
Зареєстрована від 2012 року як нотаріус у Київському міському нотаріальному окрузі. Офіс має у центрі Києва на вулиці Мечнікова.
- Юрій Буглак “Європейська солідарність”
54 роки. Народився у Києві.
З 1999 року має ліцензію адвоката, займається приватною адвокатською практикою. З 2002 до 2006 рік був помічником народного депутата Петра Порошенка. Народний депутат VIII скликання, обраний у 2017 році від партії Блок Петра Порошенка.
Був головним юридичним радником дочірнього підприємства “Кондитерська корпорація Рошен”.
- Олена Гатаулліна “Слуга народу”
37 років.
Зареєстрована як приватний адвокат з 2012 року.
Була членом політичної партії УДАР, балотувалася до Верховної Ради у 2012 році за списком Удару під №196, але до Ради не потрапила. Консультант юридичного управління справами Апарату Верховної Ради України.
Згідно з декларацією, має чотири квартири у Києві, якими володіє на 100 %. - Андрій Гевко “Голос”
38 років. Народився у Тернополі.
Один із засновників ВГО “Громадянська мережа “ОПОРА”. Працював у Міністерстві освіти і науки України радником ,а потім заступником Сергія Квіта. Кандидат у народні депутати від партії “Голос” на парламентських виборах 2019 року, № 23 у списку. Балотувався до Верховної Ради у 2019 році за списком Голосу під №23, але до Ради не потрапив. Заступник голови партії.
- Вікторія Глущенко “Батьківщина”
Відкритих даних про вік та місце народження немає.
Працювала головним консультантом відділу представництва в судах секретаріату ЦВК
- Віталій Грень “Слуга народу”
33 роки.
Член Політичної ради партії УКРОП, керівник юридичного департаменту цієї партії. засновник ГО “Молодь для Христа – Україна.
- Олег Діденко “Слуга народу”
39 років. Народився у Снятині на Франківщині.
За освітою юрист, займався приватною практикою. У 2007 році – юрисконсульт, перший заступник керівника юридичного департаменту Центрального виконавчого комітету Народного Союзу “Наша Україна”.
Був членом ЦВК попереднього скликання.
- Сергій Дубовик “Опозиційна платформа – За життя”
48 років. Народився у Києві.
З 2013 до квітня 2014 був радником Голови Центральної виборчої комісії за головування Михайла Охендовського. у червні 2007–березні 2008 року обіймав посаду заступника Міністра України у зв’язках з Верховною Радою України та іншими органами державної влади України. Був помічником народних депутатів Валерія Бондика (Партія регіонів) Леоніда Кравчука (СДПУ(о), Григорія Суркіса (СДПУ(о) та Ігоря Шурми.
- Андрій Євстігнєєв “Слуга народу”
37 років.
Юрист, доцент кафедри екологічного права в КНУ імені Тараса Шевченка. Помічник депутатів ВР Валерія Кальченка та Бориса Тарасюка.
Був членом ЦВК попереднього скликання.
- Ірина Єфремова “Слуга народу”
60 років. Народилася у Харкові.
2005–2010 роки – голова Печенізької районної державної адміністрації. З 2014 року до вересня 2018 року була народною депутаткою за списком фракції “Народний фронт”. Опісля склала повноваження і працювала у ЦВК.
Була членом ЦВК попереднього скликання
- Олександра Кармаза “Слуга народу”
46 років.
Головний консультант Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України. Була помічницею народного депутата Григорія Омельченка (БЮТ). У 2019 році балотувалась у списку партії “Слуга народу” під номером 162, однак до парламенту не потрапила. Доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
- Павло Любченко “Слуга народу”
52 роки.
У 2014 році балотувався до Верховної Ради від Радикальної партії Олега Ляшка в окрузі №100 на Кіровоградщині. У 2019 році балотувався до парламенту за списком партії “Голос” під номером №120. До парламенту так і не потрапив.
- Юрій Мірошниченко “Опозиційна платформа – За життя”
49 років. Народився у Ленінградській області в Росії.
Народний депутат V-VII скликань від Партії регіонів та VIII скликання від “Опозиційного блоку”. Впродовж 2010–2014 був Представником Президента України у Верховній Раді України; У 2004 році був членом виборчої команди кандидата в Президенти України Віктора Януковича. На позачергових виборах до Верховної Ради 2019 року кандидат у народні депутати під номером 41 у списку партії “Опозиційна платформа – За життя”.
- Володимир Перепелюк “Слуга народу”
44 роки.
Юрист. Науковий консультант відділу забезпечення діяльності голови та заступника голови суду секретаріату Касаційного адміністративного суду, Вищого адміністративного суду України.
- Віталій Плукар “Слуга народу”
33 роки.
Кандидат юридичних наук. Завідувач відділу моніторингу діяльності місцевих органів влади та підтримки їх правотворчих ініціатив Департаменту місцевого самоврядування та децентралізації Адміністрації Президента України. Помічник народного депутата 7 скликання Валерія Карпунцова (“УДАР Віталя Кличка”).
Був членом ЦВК попереднього скликання
- Сергій Постівий “Слуга народу”
32 роки. Народився у Черкасах.
Керуючий справами виконавчого комітету Білоцерківської міської ради. Помічник–консультант народних депутатів 8 скликання Сергія Кудлаєнка (“БПП “Солідарність”) та 7 скликання Володимира Полочанінова (ВО “Батьківщина) і Андрія Пишного (ВО “Батьківщина”).
- Юрій Фрицький “Слуга народу”
62 роки. Народився у Києві.
З вересня 2009 року завідувач кафедри конституційного, адміністративного права та соціально–гуманітарних дисциплін Інституту права та суспільних відносин Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна”. Член редакційної колегії фахового видання “Економіка. Фінанси. Право”.
Чому попередній склад ЦВК розпустили?Ініціатива розпустити ЦВК належала президентові Зеленському. Причиною він назвав “політичну упередженість та недостатню виваженість” ЦВК, а також та судові позови про неї. Потім Рада підтримала його ініціативу.