Другим за потужністю об’єднавчим фактором є досвід роботи в неурядових організаціях. Його мають 50 відсотків або 9 чиновників. Найбільша кузня кадрів – Офіс ефективного регулювання (BRDO), який делегував трьох членів уряду, повідомляє «Цензор.НЕТ».
Значимою є для нового уряду династична елітарність його членів: 30 відсотків або 6 чиновників є дітьми старих еліт. Такий же відсоток нових урядовців пов’язані з великим капіталом і перебувають у зоні ризику щодо лобіювання інтересів цього капіталу.
Безпосередньо з бізнесу, без досвіду держуправління, на міністерські посади прийшли 5 чиновників. Стільки ж посадовців публічно підтримували і брали участь у Революції Гідності. Один чиновник пов’язаний зі студією «95 Квартал».
Із 17 членів Кабміну: 11 – чоловіки, 6 – жінки. Середній вік урядовців – 39 років.
Що змінилося?
За часів Порошенка в Україні, хай часом формально, але зберігалась парламентсько-президентська форма правління. Тепер, в епоху Зеленського, маятник круто заносить в бік президентської моделі, коли одна людина відповідає за все і керує усім.
Новий уряд відрізнятиметься від попереднього переформатуванням міністерств. Відтепер не буде окремо Мінагрополітики, яке віддали у сферу управління Мінекономіки. Мінекології об’єднають з Міненергетики. Міністерство ветеранів і Міністерство з питань тимчасово окупованих територій стануть одним цілим. Така ж доля чекає на Мінкультури, Міністерство інформації і Мінмолодьспорт – тепер буде єдине Міністерство культури, молоді та спорту.
З’явиться нове Міністерство цифрової трансформації.
Склад нового уряду, голова СБУ, генпрокурор
Олексій Гончарук – прем’єр-міністр.
35 років. Юрист. У 2014 працював радником на громадських засадах у Мінекології. У 2015-ому виграв конкурс на керівника BRDO – Офісу ефективного регулювання, який займається спрощенням системи державного регулювання у відносинах держави і бізнесу. У 2016 році віце-прем’єр-міністр економрозвитку Степан Кубів запросив Гончарука стати його радником на громадських засадах. До кінця так і не зрозуміло, як саме новий прем’єр потрапив до команди Зеленського. За однією з версій, до керівника ОПУ Андрія Богдана Гончарука привів cпівзасновник «Monobank» Дмитро Дубілет. На відміну від інших претендентів, які намагалися відстояти самостійність Кабміну, Гончарук готовий в унісон працювати з Банковою.
Дмитро Кулеба – віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
38 років. Дипломат і фахівець з комунікацій, представник України при Раді Європи. Підтримував Революцію Гідності. Медійно активний, у тому числі відомий завдяки публічному просуванню ініціатив, пов’язаних із захистом прав людини в анексованому Криму, а також підтримці роботи української делегації у ПАРЄ. Був членом команди міністра Павла Клімкіна.
Михайло Федоров – віце-прем’єр, міністр цифрової трансформації.
28 років. Нардеп від «Слуги народу», радник президента з digital-напрямку. Очолив digital-напрямок президентської кампанії Зеленського. Був творцем мережі «власних медіа» кандидата. Відповідав за створення й просування каналів у всіх соцмережах: YouTube, Instagram та Facebook, Telegram. Мільйонер.
Оксана Маркарова – міністр фінансів.
42 роки. Працювала на цій посаді в уряді Володимира Гройсмана.
Тимофій Милованов – міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.
44 роки. Почесний президент Київської школи Економіки (KSE). У 2016 році був призначений членом Ради Нацбанку, згодом – заступником голови Ради НБУ. Організував у Трускавці тижневий тренінг майбутніх зе!депутатів.
Вадим Пристайко – міністр закордонних справ.
49 років. Суміщає посади представника України при НАТО та заступника глави ОПУ. У дипломатичній спільноті відомий як переконаний євроатлантист, опікується тематикою НАТО з 2007 року. Пристайко не був частиною Зе!команди під час кампанії, однак після перемоги Зеленського на виборах допомагав його команді готуватися до міжнародних переговорів. Його призначення викликало однозначне схвалення міжнародних партнерів, для яких воно свідчить про збереження курсу України на ЄС та НАТО.
Андрій Загороднюк – міністр оборони.
42 роки. Член наглядової ради «Укроборонпрому», позаштатний радник Зеленського. Працював, зокрема, на керівних посадах у гірничо-видобувній і виробничій галузях. Займався бізнесом. Був волонтером – допомагав армії. У 2015 році очолив Проектний офіс реформ Міноборони. На цій посаді залишався до початку 2018 року. Батько міністра, Павло Загородню, значиться у складі наглядової ради «Укрнафти», близької до олігарха Ігоря Коломойського.
Арсен Аваков – незмінний міністр внутрішніх справ після Революції Гідності. 55 років.
Олексій Оржель – міністр енергетики та захисту довкілля.
35 років. Нардеп від «Слуги народу». Працював у BRDO – Офісі ефективного регулювання. З 2006 по 2014 рік – у Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.
Владислав Криклій – міністр інфраструктури.
32 роки. У 2014 році розпочав кар’єру у держорганах, став радником міністра МВС Авакова, опікувався впровадженням інформтехнологій. Із 2015 року – заступник начальника Департаменту ДАІ. 3,5 років керував Головним сервісним центром МВС України – до обрання народним депутатом від «Слуги народу».
Володимир Бородянський – міністр культури, молоді та спорту.
45 років. Медіаменеджер. Останні 20 років працював у ЗМІ. Медійну кар’єру розпочав у 1998 році – комерційним директором газети «Московский комсомолец в Украине». Займався бізнес-проектами «Нового каналу» та «Наше радіо». У 2004 році очолив правління телеканалу СТБ, який тоді перейшов у власність олігарха Віктора Пінчука. Довго працював на топових позиціях у медіаресурсах Пінчука. За словами екс-гендиректора «1+1», а нині депутата від «Слуги народу» Олександра Ткаченка, під час парламентської кампанії представники Зе!команди зверталися за порадами до Бородянського.
Денис Малюська – міністр юстиції.
37 років. Нардеп від «Слуги народу», до цього працював у BRDO. Володів бізнесом з видавничої та рекламної діяльності, торгівлі, значився серед засновників адвокатської фірми.
Ганна Новосад – міністр освіти і науки.
29 років. Очільниця директорату стратегічного планування та євроінтеграції у Міносвіти, народна депутатка від партії «Слуга народу». Після Майдану працювала радником міністра освіти Сергія Квіта. Залишилася працювати в Міносвіти й після зміни міністра на Лілію Гриневич.
Олена Бабак – міністр розвитку громад і територій.
50 років. Нардеп 8 скликання від «Самопомочі». Директор та співзасновник ТОВ «Інститут місцевого розвитку», який співпрацює з неурядовими організаціями у сфері реформування сектору ЖКГ та енергозбереження. У березні 2017-ого Бабак склала депутатські повноваження з особистих причин. За даними «Української правди», її кандидатуру президенту запропонував Олексій Гончарук, який був знайомий із депутаткою по роботі у BRDO.
Зоряна Скалецька (Черненко) – міністр охорони здоров’я.
39 років. Доцент та заступник декана факультету правничих наук Києво-Могилянки. Після Революції Гідності працювала експертом з питань медичної реформи в Реанімаційному пакеті реформ. Екс-колеги під час спілкування з «УП» нарікали на Скалецьку за її інколи деструктивну позицію, коли вона критикувала медичну реформу Супрун та міжнародні закупівлі. У партії «Слуга народу» та у фармацевтичному бізнесі кажуть, що на посаду міністра її порадив екс-власник клініки «Борис», нардеп Михайло Радуцький.
Юлія Соколовська – міністр соціальної політики.
34 роки. Радник міністра фінансів. Після Революції Гідності була призначена директором департаменту документообігу Мінекономіки. У 2016 році перейшла на роботу до Мінфіну.
Дмитро Дубілет – міністр Кабінету міністрів.
34 роки. Бізнесмен, екс-IT-директор «Приватбанку», співзасновник мобільного банку «Monobank». Син Олександра Дубілета, екс-керівника правління «Приватбанку». Дмитро Дубілет працював у «Приватбанку» у той час, коли Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов були головними акціонерами фінустанови. Має гарні стосунки з керівником фракції «Слуга народу» Давидом Арахамією.
Оксана Коляда – міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.
38 років. Військова офіцерка, полковник запасу, учасниця бойових дій. Заступник міністра у справах ветеранів. Працюючи у зоні АТО/ООС, розпочала створення регіональних військових прес-центрів в Авдіївці та Сєвєродонецьку. Працювала безпосередньо на передовій. Протягом трьох місяців 2017 року – заступник командувача АТО. У 2016-2017 роках – голова робочої групи Комітету реформ Міноборони з розробки системи стратегічних комунікацій у ЗСУ.
Іван Баканов – голова Служби безпеки України.
45 років. До походу у політику – директор студії «Квартал 95». Очолив партію «Слуга народу» після її створення у 2017 році. Керував і штабом Зеленського. Після призначення Баканова в СБУ йому одразу дали звання лейтенанта. Давній друг і бізнес-партнер Зеленського. Розповідав, що познайомився з майбутнім президентом, коли їм було 5 років. Баканов розповідав, що його дружина – громадянка Росії.
Руслан Рябошапка – генпрокурор.
42 роки. Юрист, експерт з питань антикорупційної політики. Працював у Мін’юсті близько 13 років. За президентства Януковича очолював Бюро з питань антикорупційної політики. Після зміни влади – заступник міністра юстиції. Розповідає, що потрапив до команди Зеленського випадково. А за даними «УП», Рябошапка давно товаришує з головою Офісу президента Андрієм Богданом. Саме він і запросив Рябошапку на зустріч із Зеленським.