Попри те, що Онуфрій народився у Чернівецькій області, він вже у 90-х мав російське громадянство.
Березовський Орест Володимирович відомий широкому загалу як митрополит Онуфрій. З 17 серпня 2014 року – предстоятель УПЦ МП та Керівний архієрей Київської єпархії УПЦ МП.
Як Онуфрій роками годував вірян російською пропагандою
Онуфрій неодноразово заявляв, що війна на Сході, яку Росія розпочала проти України у 2014 році, нібито є «громадянською». Він подавав це твердження як «інсайдерську» інформацію й виступав «за мир». Про це йдеться у розслідуванні «Української правди».
«Не живемо з Богом, самі собі робимо війну, самі ми у всьому винуваті. Покаємося, повернемось до Бога, все припиниться і буде знову добре, красиве і мирне життя», – казав він. І жодного разу не згадував про агресію росії та путіна, анексію українських територій, окупацію, злочини росіян проти суверенної держави. Він удавав, що не знає ні про Іловайський котел, ні про збитий Малазійський боїнг, й паралельно розповідав про тиск на УПЦ МП. Також він неодноразово катався до москви й прославляв єпископа РПЦ кіріла.
У 2015 році митрополит Онуфрій разом з іншими сановниками УПЦ демонстративно не встали в момент, коли президент України Порошенко зачитував з трибуни Верховної Ради імена захисників України.
Журналісти зауважили, що Онуфрій, який критикував лише українську владу, говорив наративами кремлівської пропаганди та виступав не проти росії, а за «мир і любов», очевидно, використовувався в реалізації російських планів проти України.
Онуфрій має кілька російських паспортів
Журналісти-розслідувачі УП встановили, що, згідно з витягом із системи «Роспаспорт», Онуфрій кілька разів отримував російські паспорти.
20 березня 2002 року у москві Онуфрій отримав паспорт громадянина росії.
У 2003 році оформив у москві закордонний паспорт громадянина росії.
У 1998 році теж оформляв закордонний паспорт росії. Тобто на той момент у нього вже було російське громадянство.
Згідно з даними тієї ж виписки з російської бази, Онуфрій отримував закордонний паспорт і раніше, у 1998 році. А це означає, що і російське громадянство український митрополит мав набагато раніше.
Кому ще москва роздала паспорти
Крім Онуфрія, ще понад 20 священнослужителів Української православної церкви московського патріархату мають російське громадянство.
Архієрей УПЦ МП та намісник десятинного монастиря Гедеон (Юрій Харон) має російське громадянство. Російський паспорт він отримав у 2019 році в москві. А у 2020 році отримав аж два закордонних паспорти громадянина росії.
«Українська правда» з’ясувала також, що в січні 2023 року, майже через рік після повномасштабного вторгнення російської армії в Україну, Гедеон проводив службу в російській Казані. У його молитві були слова на підтримку військ рф та російського нападу на Україну.
У грудні 2022 року російський паспорт отримав також колишній митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисєй (Олег Іванов). Після окупації Ізюма Єлисей продовжив молитись за патріарха кирила та почав працювати на окупаційну владу. Зокрема, приймав у себе в храмі представників окупаційної адміністрації Харківської області.
Після деокупації Ізюма Іванов втік до Бєлгорода, де і отримав російський паспорт.
російське громадянство також, зокрема, мають:
митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонофан (Анатолій Єлецьких);
вікарій Тульчинської єпархії, єпископ Ладижинський Сергій (Сергій Аніцой);
вікарій Київської єпархії архієпископ Пантелеймон (Віктор Бащук);
керуючий Чернівецько-Буковинською єпархією митрополит Мелетій (Валентин Єгоренко);
керуючий Хустською єпархією митрополит Марк (Микола Петровцій);
керуючий Дніпропетровською єпархією митрополит Іриней (Іван Середній).