Безсоння, неврастенія.
1 ст. ложку меду розчинити в 1 скл. теплої води, пити на ніч. Діє заспокійливо, сон стає міцним, а робота кишківника – злагодженою.
Захворювання печінки.
1 кг меду змішати з 1 кг смородини. Вживати по 1 ч. ложці за 30 хв. до їди. З лікувально-профілактичною метою (маючи незначні проблеми з печінкою) приймати 0,25 мг маточного молочка і 30–40 г меду вранці. А після обіду – 1 ч. ложку перги та 1 ст. ложку меду.
Стоматит, ангіна.
1 ст. ложка меду (різнотрав’я або травневого), 1 ст. ложка ромашки. Залити спершу ромашку на 10–15 хв. окропом, а коли охолоне до 30–40 °С, додати мед. Полоскати кілька разів на день ротову порожнину.
Туберкульоз, затяжний бронхіт.
Мед липовий, внутрішній свинячий жир (100 г), масло вершкове несолене (100 г), сік алое (150 г), какао-порошок (50 г). Розігріти в емальованому посуді жир, масло, мед. Коли все розтане (але не закипить!!!), посуд із сумішшю зняти і додати сік, какао, перемішати все до однорідної маси. Зберігати в холодильнику у щільно закритому скляному посуді. Приймати по 1 ст. ложці, розчинивши в 1 скл. гарячого молока зранку і ввечері за 1 год. до їди.
Гастрит з підвищеною кислотністю.
1 ст. ложку меду розчинити в 1 скл. свіжого картопляного соку. Пити по 0,5 скл. 2–3 рази на день за півгодини-годину до їди. Курс лікування – 10 днів, потім 10-денна перерва. Після цього курс можна повторити.
Підвищене газоутворення (метеоризм).
1 ст. ложку насіння кропу залити 200 мл окропу, настояти, потім процідити і розвести в отриманому настої 1 ст. ложку меду. Пити по 0,5 скл. 3 рази на день.