Перець боїться прохолоди і… спеки

Перець боїться прохолоди і… спеки

Болгарський перець – улюблений багатьма овоч, використовується в приготуванні багатьох страв. Користь болгарського перцю, звичайно ж, безсумнівна. Рівень вмісту вітаміну С у ньому навіть вищий, ніж у лимоні і чорній смородині. Тому й став цей овоч популярним на городах українських господинь. Що ж потрібно робити, щоб отримати хороший врожай перцю?

  1. Поспішати з посадкою не можна. Висадивши рослини у відкритий грунт до того як температура повітря досягне 20-25 ° С, отримаємо затримку в розвитку і недоберемо врожай. Висаджувати рано можна лише під плівку і в парники.
  2. У тіні перці стають кволими, починають витягуватися і падають від вітру. Плодів вони в такому стані не зав’язують. Щоб перці не страждали від нестачі світла, садити їх треба не ближче 25 см один від одного і не менше 60 см між рядами.
  3. Краще – дрібніше, ніж глибше: у перцю, як і у дерев, є коренева шийка. Тому заглиблювати його не можна. Садити треба так, як він ріс у розсаднику. Краще взагалі не заглиблювати: тоді розсада не буде довго “сидіти” в одній порі.
  4. Пересадку перці переносять краще, ніж огірки, але теж дуже болісно ​​і приживаються довго. Щоб зберегти коріння неушкодженим, посадку треба проводити методом перевалки зі стаканчиків, в яких перці росли. Рекомендується навіть відмовитися від пікіровки, щоб не пошкоджувати корінці.
  5. Перець боїться прохолоди і… спеки. Вже при температурі вищій 35 ° С квітки обсипаються. Перець дуже любить воду, але не переносить затоплення. Переборщимо з поливом – відпадуть квітки і зав’язі. Це ж станеться і при недостатньому поливі. Поливати перці треба, як і огірки, часто і потроху. Це зіб’є температуру і дозволить отримати великі плоди. До речі, перець найкраще відгукується на крапельний полив.
  6. Глибоко розпушувати небезпечно: незважаючи на неглибоке залягання коренів, перець рихлити треба кожні 2 тижні. Спушують їх неглибоко, буквально на пару сантиметрів. Якщо пошкодити корінець, рослина зів’яне й загине або просто скине всі квітки і зав’язі. Позбутися такої небезпечної роботи можна, якщо замульчувати посадки перцю тирсою, сосновими голками або соломою товщиною не менше 7-10 см.
  7. Підживлення обов’язкове: перці мають порожній простір усередині, але годувати їх потрібно, ніби вони повні. Підживлення у відкритому грунті вносять один раз на 1-1,5 тижні. Перці дуже люблять азот і калій, менше – фосфор. Однак надлишку добрив рослини не переносять. Обов’язково потрібно знати міру і ні в якому разі не вносити свіжий гній: з’являться гнилі плоди.
  8. Для профілактики хвороб (а їх у перцю немало) потрібно один-два рази за сезон обробити посадки будь-яким препаратом, що містить мідь. Необхідно стежити за появою захворювань і вчасно обробляти рослини від попелиць і кліщів. Якщо упустити терміни, гусениці стануть стійкими до отрут.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *