Профілактика грибка: як уникнути появи на стінах і стелі

Профілактика грибка: як уникнути появи на стінах і стелі
Хворіють не тільки люди і тварини, але також і наші будинки. І найпоширеніше “квартирне” захворювання – це грибок на стінах і стелі.

Найчастіше він виникає у ванній, але при підвищеній вологості може з’являтися і в інших кімнатах. Що робити, щоб уникнути грибка в квартирі?

Цвіль в приміщеннях – проблема досить поширена. Багато хто не з чуток знайомий з жахливими плямами чорного, зеленого або жовтого кольору. Якщо від них вчасно не позбутися, з часом з’явиться неприємний запах, який просочує не тільки приміщення, а й все у ньому. Тож набагато простіше не виводити грибок, а уникнути його появи.

Чому з’являється грибок

Найчастіше грибок з’являється у ванній кімнаті, де повітря практично завжди вологе і тепле. І це не дивно, адже все, що потрібно для появи цвілі – це вологість повітря близько 75% і температура від 20С.

Крім того, розвитку грибка сприяє ще ряд причин: неякісне закладення в кімнаті швів і стиків, недостатня вентиляція повітря, неякісна гідроізоляція фундаменту, велика різниця температур між внутрішньою і зовнішньою поверхнею стін, а також несправність (протікання) сантехнічних вузлів і з’єднань.

При тривалому перебуванні в кімнаті з грибком у людини можуть з’явитися головний біль, нежить, нудота, кашель, ревматичні болі і шкірні захворювання.

Профілактика появи грибка

Перш за все, запам’ятайте: якщо в квартирі встановлені пластикові вікна, то слід обладнати і вентиляційні дренажні системи. Простіше кажучи, “провітрювачі”, які стануть головною профілактикою грибка на стінах і зведуть до мінімуму інші причини і фактори його появи.

Крім того, слід дотримуватися цих правил

Вологість в будинку або квартирі повинна зберігатися на рівні не вище 35%. Двері в приміщенні за можливості тримайте відкритими (особливо це стосується ванної кімнати), щоб забезпечити рівномірний розподіл вологості.

Щодня провітрюйте приміщення, але будьте уважними в холодну пору року – не випускайте все дорогоцінне тепло на вулицю. Забезпечте потрапляння сонячного світла в кімнати: відкривайте штори і фіранки.

На кухні та у ванній кімнаті обов’язково встановіть відкриту вентиляцію. Після завершення водних процедур залишайте вентилятор включеним ще хоча б кілька хвилин. Крім того, перевірте тягу у вентиляційній шахті.

Якщо на стелі, стінах або підлозі утворюється конденсат через різну температуру внутрішніх і зовнішніх поверхонь перекриттів, варто задуматися про утеплення стін і стелі. У випадку з підлогою допоможе облаштування підігріву.

Проведіть повну ревізію сантехнічних вузлів, перевірте якість їх з’єднань. Якщо труби протікають, відремонтуйте або замініть їх.

На поверхні чавунних або сталевих труб може утворюватися конденсат. Це відбувається через високу теплопровідність матеріалів, з яких вони виготовлені. У такому випадку їх краще замінити трубами з полімерних матеріалів.

Поширенню грибків можуть сприяти навіть домашні рослини. Наприклад, такі, як герань і африканські фіалки. Так що краще не ризикувати.

Раз на місяць підлоги і стіни рекомендують протирати спеціальним протигрибковим розчином: 3 ст. ложки тринатрію фосфату + 100 мл хлорного вапна розбавити в 4-х літрах води. На цей пункт варто звернути особливу увагу власникам приватних будинків, а також квартир на першому поверсі.

Утеплюючи квартиру, обов’язково проконсультуйтеся з експертом щодо матеріалів і технології. Інакше не уникнути вологи на стінах через різницю температур – наприклад, на вулиці -10, а в квартирі +20.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *