Промислові осушувачі повітря та спосіб їх роботи

Повітря є одним із найважливіших компонентів навколишнього середовища. Воно бере участь в найрізноманітніших процесах процесах, що відбуваються на планеті, і виробничі процеси не є винятком. Відомо, що багато технологічних процесів дуже вимогливі до параметрів навколишнього повітря: вони нормально відбуваються тільки при певних значеннях температури і вологості. І якщо для регуляції температурного режиму використовуються теплові і кондиціонерні установки, то для досягнення потрібної вологості – осушувач повітря промислового типу від компанії Trotec, про який і піде мова.

Існує 2 типи промислових осушувачів повітря, які мають великі відмінності – конденсаційні і адсорбційні. Оформити придбання таких пристроїв можна на сайті trotec.com.ua/catalog/osushiteli-vozduha-promyshlennye.

Конденсаційні осушувачі

Конденсаційний осушувач складається з наступних основних елементів:

1. Вентилятор, який всмоктує вологе повітря всередину осушувача через повітрозабірні грати з повітряним фільтром.

2. Випарник (холодний теплообмінник), проходячи через який повітря охолоджується нижче точки роси. Волога з повітря конденсується на ребрах випарника.

3. Конденсатор (гарячий теплообмінник), в якому осушене холодне повітря нагрівається, після чого виводиться з осушувача з температурою трохи вище, ніж була на вході.

4. Компресор.

5. Лоток збору конденсату.

6. Бачок для конденсату. Це опціональний елемент, в деяких моделях конденсат відводиться безпосередньо в дренаж.

Виходячи з установки, осушене повітря змішується з іншим повітрям в приміщенні, а за рахунок постійної циркуляції через осушувач, поступово відносна вологість повітря знижується до необхідного рівня.

Адсорбційні осушувачі

Вони працюють не з одним, а відразу з двома потоками повітря різного об’єму. Ротор осушувача по секторам піддається впливу двох потоків повітря, спрямованих один проти одного.

Робоче повітря (те, чию вологість потрібно знизити), проходить через найбільший сектор, де з нього адсорбується волога. Саме повітря виходить з ротора сухим і прямує туди, де потрібно осушене повітря. Варто врахувати, що температура осушеного повітря піднімається мінімум на 12-15 градусів Цельсія.

Повітря регенерації (потік меншого обсягу) використовується для видалення вологи з ротора (регенерації матриці ротора). Він нагрівається до 120 градусів Цельсія і проходить через малий сектор, видаляючи вологу. З ротора виходить вологе тепле повітря, яке виводиться за межі осушуваного контуру.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *