Призначення седативних препаратів

Для відновлення емоційної рівноваги фахівці радять багато відпочивати, займатися спортом, уникати переживань і взагалі вести правильний спосіб життя. Але хіба сучасна людина може дозволити собі регулярно дотримуватися цих правил? На жаль, досить рідко. Так, стреси стали частиною нашого життя. Але що ж робити, якщо нервовій системі потрібна «швидка допомога»? Виходом стане застосування якісних і безпечних седативних препаратів. У статті поговоримо про все, що потрібно враховувати при виборі таких засобів. 

Коли людина постійно охоплена тривогою, страхами або втомою від чергової безсонної ночі, вона готова на все, щоб отримати полегшення. І це правильно, адже негативні емоції не просто псують настрій: вони вимотують організм, знижують імунітет, не дають відпочивати і продуктивно працювати. Коли немає можливості швидко усунути причину занепокоєння і налагодити спосіб життя, препарати заспокійливої дії можуть допомогти впоратися з симптомами, розслабитися і відчути нарешті приплив енергії.

Сучасна фармакологія надає широкий вибір безрецептурних заспокійливих препаратів. Якісні медикаменти відрізняються безпекою і ефективністю, але часто потрібен час і терпіння, щоб знайти засіб, який підходить саме вам. Для прискорення і спрощення пошуку варто перш за все дізнатися про різновиди, особливості та побічні ефекти пропонованих препаратів.

Коли можуть знадобитися заспокійливі

Заспокійливі можуть знадобитися при:

  • порушеннях сну;

  • головних болях;

  • емоційної нестійкості, дратівливості, тривожності;

  • стані стресу;

  • професійному «вигорання», надмірному або тривалому напрузі на роботі / навчанні;

  • передменструальний синдром;

  • лікуванні абстинентного синдрому при алкоголізмі.

Заспокійливі препарати – це група ліків, дія яких спрямована на регуляцію діяльності нервової системи, зниження емоційної напруги і полегшення природного засипання без прямого снодійного ефекту.

За швидкістю настання ефекту розрізняють препарати ситуативного і накопичувального дії. Ситуативний тип дозволяє домогтися швидкого релаксирующего дії на нервову систему: пережити раптово виниклу стресову ситуацію або емоційний сплеск. Однак такі препарати не допомагають при хронічних стресах.

Накопичувальний тип володіє наростаючим ефектом. Такі препарати неефективні при гострому стресі і паніці, але зате їх дію збільшується поступово, надаючи довгострокове дію на регуляцію нервової системи і емоційну стійкість. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *