Рецепти затишних пирогів для солодкої осені

Рецепти затишних пирогів для солодкої осені

У жовтні осінь стає золотою і дуже затишною. Дні коротшають та холоднішають, ми з нетерпінням поспішаємо додому, а коли домівка пахне затишком – це особливий різновид щастя. А, як відомо, справжніми генераторами родинного затишку є пироги – солодкі , ароматні, з фруктами, горіхами, маком чи домашнім сиром – усі вони володіють магічною силою дарувати щастя! Пропонуємо вам 15 способів, щоб зробити свою осінь щасливішою – 15 рецептів запашних пирогів. І хай ваша осінь пахне пирогами!

Американський гарбузовий пиріг

Потрібно для тіста: близько 1 склянки борошна, 100 г вершкового масла, 1 ч. л. солі, 2 ч. л. цукру, 5 ст. л. крижаної води.
Для начинки:1 склянка пюре із запеченого гарбуза, 1 склянка вершків, 50 г коричневого цукру, 50 г звичайного цукру, 2 яйця та різні приправи: кориця, імбир, мускатний горіх, кардамон, мелена гвоздика, сіль, лимонна цедра.
Приготування: такий пиріг готувати краще у кухонному комбайні. Змішати для початку борошно з сіллю і цукром. Додати заздалегідь заморожене масло. Не збивати до однорідності. Протягом усього процесу приготування тіста, у ньому мають залишатись цілі маленькі шматочки масла. Поступово додаємо крижану воду, до утворення тіста. Готове тісто притрушуємо борошном, завертаємо в плівку та ставимо у холодильник на годину. Тим часом, беремось за начинку. Обидва види цукру, цедру та всі спеції збиваємо із яйцями. Додаємо гарбузове пюре та вершки. Дістаємо тісто з холодильника і через 5 хвилин беремось розкачувати його у круглий диск близько 5 мм товщиною. Поміщаємо тісто у форму. Надколюємо його у декількох місцях виделкою, аби воно залишилось рівномірним. Заливаємо начинку та ставимо у розігріту на 220 градусів духовку на 15 хв. Далі знижуємо вогонь до 180 і печемо ще 40-50 хв. Готовий пиріг треба охолодити, адже його подають холодним і прикрашають збитими вершками.

Ванільний грушевий пиріг

Потрібно для тіста: 200 г борошна, 30 г кукурудзяного крохмалю, 50 г цукру, 100 г вершкового масла (охолодженого і нарізаного кубиками), 60 г сметани (охолодженої), 1 яйце.
Для начинки: 125 мл молока, 40 г кукурудзяного крохмалю, 1 велике яйце, 1 пакетик ванільного цукру, 200 г вершкового сиру, 80 г цукру, 6 спілих груш (очищених і нарізаних сегментами).
Для хрусткої посипки: 50 г лісових горіхів (або інших), 25 г кукурудзяного крохмалю, 50 г борошна, 30 г цукру, 1 пакетик ванільного цукру, 70 г вершкового масла (охолодженого і нарізаного кубиками).
Приготування: замішуємо тісто. Для цього у чашу блендера помістити борошно, крохмаль, масло та цукор й добре розтерти до утворення дрібної крихти. Додати сметану та яйце й збивати доти, доки крихти будуть збиватись у більші грудки. Викласти грудки тіста на робочу поверхню, присипану борошном, й обім’яти. Тісто не надто тонко розкачати й викласти у форму для пирога 24 см діаметром. Оформити краї пирога. Помістити форму з тістом до холодильника на 30 хв. Тим часом приготувати начинку. Для цього у сотейник з товстим дном помістити молоко, звичайний та ванільний цукор та крохмаль. Добре вимішати й поставити на середній вогонь. Варити, помішуючи, доки маса добре загусне. Зняти з вогню, додати вершковий сир й добре вимішати. Додати яйце і ще раз вимішати усе разом. Залишити вистигати. Духовку розігріти до 180 ᵒС в режимі нижнього підігріву і якщо є така можливість, з конвекцією. Дістати форму з тістом з холодильника й викласти на тісто груші. Якщо вони дуже соковиті, що сік з них стікає вже при нарізанні, перед викладанням у пиріг їх варто ще окремо вимішати з 1 ч. л. крохмалю. Зверху рівномірно розподілити зварений пудинг з сиром. Вставити пиріг до розігрітої духовки. Випікати його варто з нижнім підігрівом, а також ввімкніть, якщо є, режим конвекції. А поки пиріг печеться, готуємо хрустку посипку. Для цього борошно, цукор, крохмаль та горіхи помістити в чашу блендера й збити до однорідності. Додати масло і ще раз збити. Через 25-30 хвилин випікання пирога, коли крем майже повністю схопиться, посипати пиріг крихтами посипки й пекти ще 15-20 хв. Груші повинні повністю пропектись, крем схопитись, а посипка підрум’янитись. Дістати пиріг з духовки, залишити майже до повного вистигання й лиш тоді нарізати (аби начинка схопилась). Посипати грушевий пиріг цукровою пудрою і подавати!

Пиріг із затопленими яблуками


Потрібно: 150 г пшеничного борошна, 50 г гречаного борошна, 2 ч. л. розпушувача, 750 г яблук (очищених, без серцевини й розрізаних навпіл), 135 г вершкового масла (кімнатної температури), 100 г цукру, 1 ч. л. ванільного цукру, 1/4 ч. л. меленої кориці, 3 яйця, 2 ст. л. сметани, 1 білок (злегка збовтати), 30 г волоських горіхів (посікти), цукрова пудра для посипання.
Приготування: духовку розігріти до 180 ᵒС. Дно роз’ємної форми 26-24 см діаметром застелити пергаментом. Змастити дно і стінки вершковим маслом. У невеликій мисці змішати пшеничне та гречане борошно з розпушувачем. У глибоку миску чи чашу планетарного міксера помістити вершкове масло, коричневий і ванільний цукор та корицю й добре розтерти усе. Продовжуючи все розтирати, додати по одному яйця та сметану. Всипати до миски змішані сухі інгредієнти й добре перемішати. Перекласти тісто до підготовленої форми і розрівняти. Половинки яблук викласти на робочу поверхню й в кожній зробити по 5-6 глибоких надрізів, намагаючись не розрізати їх повністю. Повстромляти надрізані половинки яблук в тісто, втискаючи їх надрізами доверху. Вставити пиріг до розігрітої духовки і пекти 40-50 хвилин, доки яблука зм’якнуть, а тісто пропечеться. Дістати пиріг з духовки, не вимикаючи її, Щедро змастити поверхню білком й посипати горіхами. Вставити до духовки ще на 5 хв. Дістати пиріг з духовки, залишити як є на 5 хвилин у формі, далі обережно зняти боки роз’ємної форми. Залишити як є майже до повного вистигання. Далі посипати цукровою пудрою і подавати.

«Лінивий» заливний пиріг зі сливами

Потрібно: 100 г борошна, 100 г цукру, 3 яйця, 2 ст. л. розтопленого вершкового масла, 7 слив, 1 пакетик ванільного цукру (10 г), 1 г солі.
Приготування: насамперед поставте розігріватись духовку до 180 градусів. Добре вимийте сливи на видаліть кісточки. Краще розрізати сливи на половинки, а їх розділити ще на 2 частини. Вийдуть невеличкі дольки. Якщо немає свіжих слив, можна замінити їх мороженими. В окремій ємності злегка збийте яйця за допомогою вінчика. Додайте сіль, цукор та ванільний цукор. Добре перемішайте суміш. Потім всипте борошно та повільно вливайте молоко і розтоплене вершкове масло. Перемішайте масу до однорідної консистенції. Візьміть форму для випічки та змажте її вершковим маслом. Діаметр форми має складати 22 см. Викладіть сюди сливи, а зверху вилийте готове тісто. Відправте пиріг у розігріту до 180 градусів духовку на 40-45 хв. Коли пиріг буде готовий — присипте цукровою пудрою. Його краще подавати ще теплим.

Оригінальний банановий пиріг

Потрібно: 3-4 банани, 3 яйця, 150 г сметани, 150 г цукру, 100 г вершкового масла, 250 г пшеничного борошна, 1 ч. л. розпушувача тіста, 1 г ваніліну.
Приготування: у посудину розбити яйця, насипати 100 г цукру і 80-100 г сметани. Збити міксером або віничком. Розтопити вершкове масло. Влити в нього яєчну суміш і розмішати. Потім додати туди борошно і розпушувач тіста. Розмішувати, поки маса не стане однорідною. Нарізати два банани кубиками або розім’яти їх виделкою – за бажанням. Кинути їх в тісто і перемішати. Змастити форму для запікання олією, трохи посипати його борошном. Вилити у форму бананове тісто і поставити випікати в розігріту до 200 градусів духовку на 30 хв.
Приступаємо до крему для бананового пирога: покласти в посудину приблизно 60 г сметани, 50 г цукру і ванілін. Гарненько перемішати. Коли банановий пиріг приготується, повністю розподілити крем по його поверхні. Потім нарізати кружечками 2 банани і викласти зверху десерту. Залишити пиріг настоюватися мінімум на одну годину. Чим більше він просочиться кремом, тим смачнішим буде. Прикрасити банановий пиріг можна гілочкою м’яти або тертим шоколадом. Смачно також розтопити шоколад і полити ним десерт.

Морквяний пиріг з лимонним джемом

Потрібно для тіста: борошно – 350 г, морква – 4 шт., олія – 230 мл, цукор – 200 г, волоські горіхи – 180 г, яйця – 4 шт., розпушувач – 2 ч. л., цедра апельсина – 1 ч. л., сіль, кориця, мелений імбир.
Для крему: сметана – 150 г, цукрова пудра – 70 г, ванільний цукор. Для джему: лимон – 2 шт., цукор – 300 г, сіль.
Приготування: у велику миску вбити 4 яйця і змішати з цукром. Очищену моркву натерти на дрібній тертці і додати до яєчної суміші. Трохи подрібнити горіхи, зняти цедру з апельсина, подрібнити і відправити все у миску. Борошно змішати з розпушувачем і додати в тісто, також всипати ваніль, корицю, сіль, сушений імбир та олію. Замісити тісто. Перелити тісто у форму для запікання і відправити в духовку на 35-40 хвилин за температури 170 градусів. Поки печеться пиріг, можна приготувати кілька чудових доповнень до нього. Для крему треба змішати сметану із цукровою пудрою. Для лимонного джему – порізати лимони часточками, помістити їх у сотейник на середньому вогні, засипати цукром і перемішати. Коли лимони випустять сік, а суміш сильно закипить, зняти з вогню на 5 хвилин, а потім знову довести до кипіння – все готово. Дістати пиріг з духовки, дати охолонути. Залити сметанним кремом і джемом.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *