Щоб вродили баклажани: типові помилки городників і поради для вирощування цих овочів

Щоб вродили баклажани: типові помилки городників і поради для вирощування цих овочів
  • Незважаючи на те, що баклажани й помідори належать до одного сімейства, висаджувати їх на грядці спільно не можна. Їх не можна також розташовувати навіть на одному підвіконні в розсадний період.
  • Вирощуючи баклажани, дачники дуже часто вважають, що при використанні у якості добрива гною, рослини не мають потреби у підживленні азотними добривами. Це – небезпечна омана. Баклажани, крім азотних добрив, люблять підживлення компостом і настоями коров’яку. Періодично навколо рослин (особливо в холодний період) необхідно розсипати деревне вугілля або попіл.
  • Неправильний полив сильно впливає як на ріст самих рослин, так і на врожай. Надлишок вологи призводить до розвитку грибкових захворювань, а також ускладнює запилення. Нестача вологи теж шкідлива, бо коренева система розташована у верхньому шарі ґрунту. Баклажани потрібно поливати рясно, але без застою вологи, вода для поливу повинна бути теплою.
  • Баклажани люблять розпушування, але глибокого розпушування варто уникати, не рихліть рослини глибше ніж на 3-5 см. Розпушування краще виконувати після поливу.
  • Відомо, що баклажани дуже сильно гілкуються. Цей процес краще тримати під контролем, залишивши на рослині 3-4 пагони. Інші краще видаляти.
  • При зборі плодів багато городників просто обламують їх, у результаті рослині наноситься травма. Краще при збиранні плодів користуватися ножицями або секатором.
  • Вчасно видаляйте хворе пожовтіле листя і те, яке торкається землі. Коли з’явилися на рослині перші квіти – краще обірвати ті пагони, які будуть знаходитися нижче цих квітів.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *