Сіль і бор зроблять цей коренеплід солодким і великим
У буряків насіння хоч і дрібне, але багаторосткове, з одного насіння може вирости кілька коренеплодів. Тому навіть у найбільш старанних дачників посів завжди виходить загущений. Щоб буряк не вродив маленьким, його треба не тільки рідко садити, а й обов’язково проріджувати зайві паростки після появи сходів. Між рослинами в ряду повинно бути не менше 15-20 см.
Щоб буряк зростав солодким, не рекомендується вносити в ґрунт гній. При розкладанні гною вивільняється дуже багато азоту, який посилює ріст бадилля (тоді коренеплоди будуть дрібними) і надає буряку гіркуватий присмак. Від надлишку азоту буряк росте кострубатим, блідим, з білявими прожилками, тож краще не ризикувати.
Через 2-3 тижні після першого проріджування буряк підгодовують розчином золи і кухонної солі. Звичайна, не йодована сіль збільшує вміст цукрів в буряках. На 10 л теплої води додаємо 2 склянки просіяної деревної золи і 1 столову ложку солі, перемішуємо і поливаємо бурякову грядку.
Якщо в ґрунті є такий мікроелемент, як бор, буряк завжди буде солодкий і смачний. Як правило, дефіцит бору спостерігається в заболочених, піщаних і супіщаних ґрунтах, але в будь-якому випадку один раз в сезон влаштувати бурякам борну підгодівлю не завадить. Для її приготування 10 грамів борної кислоти розчиняються в 10 літрах води. У практиці городництва був такий випадок, коли грядку з несолодким буряком підгодували концентрованим розчином борної кислоти (2 столові ложки на 4 літри води). І вже на наступний день коренеплоди стали значно солодшими.