Шахрайська схема «ваш син у поліції»: хто і як вимагає гроші у довірливих людей

Шахрайська схема «ваш син у поліції»: хто і як вимагає гроші у довірливих людей

Десятки дзвінків щоденно отримують жителі області від невідомих осіб, котрі пропонують за гроші вирішити проблему з їхніми рідними. Мова – про так звану шахрайську схему «ваш син у поліції». На щастя, щоразу менше людей ведуться на обман – превентивна робота поліції таки дає результат. Проте проблема актуальна, тому ще раз нагадати зайвим не буде.

Фактично всі додзвонювачі – «жителі» зони, їхня діяльність – групова, майже всі дзвінки – на стаціонарні телефони, головна ціль – не дати жертві оговтатися і за максимально короткий час забрати гроші.

“Оперативники, котрі ретельно вивчають цю сферу діяльності аферистів, однозначні: фактично всі дзвінки, що надходять жертвам, – із місць позбавлення волі, – розповідає Сергій Крета, керівник відділу комунікації обласного управління поліції. –  І не лише з непідконтрольних територій. Зловмисник, голос котрого ви чуєте у слухавці, працює не сам. У той час другий уже на зв’язку з третім – особою, котра до вас найближчим часом прийде і забере гроші. Але з розвитком технологій шахраї інколи просять жертв про поповнення банківських карток чи мобільних рахунків”.

Ваше переконання: гроші ви віддаєте за визволення сина, дочки, онука чи іншого родича з поліції, або за те, щоб його туди не забрали, бо він когось збив автомобілем, когось до пів смерті побив, або ще якась слізлива історія, пов’язана з вашими близькими. Насправді, пройдисвітам байдуже, чим розчулити жертву, їхня ціль – у найкоротші терміни «обробити» вас до стану, коли ви готові віддати все, що маєте.

Не дати жертві оговтатися – це те, що принесе аферистам прибуток. Тому, зателефонувавши, вони вже «не відпустять»: постійно будуть на зв’язку з безкінечними розмовами, залякуваннями. Категорія жертв – переважно люди похилого віку.

Як вберегтися від подібного роду шахрайств? Головна порада – не вірте тому, про що вам розповідають незнайомці по телефону. Найпростіший вихід – покласти слухавку і перетелефонувати тій близькій людині, котра начебто потребує вашої допомоги. Якщо ж розмова зав’язалася, уточніть у додзвонювача деяку особисту інформацію про вашого родича, наприклад, дату народження, місце проживання, тощо. І пам’ятайте: ні поліцейські, ні інші правоохоронці, ні адвокати – ніхто не буде телефонувати вам з вимогою комусь за щось платити. Цим промишляють шахраї!

Діана МИЧКО.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *