Сіємо квасолю після заморозків

Сіємо квасолю після заморозків

Ця рослина стане корисною сусідкою для овочів на городі

Багато овочівників висаджують квасолю в якості ущільнювача для інших культур. Її висіюють поміж капустою, морквою, цибулею, огірками. Корені квасолі, розміщені під поверхневим шаром ґрунту, збагачують її азотом.

Висівати насіння квасолі слід не раніше, ніж ґрунт на глибині десять сантиметрів прогріється на 10-12˚C і пройдуть весняні заморозки. Якщо ви передбачаєте використовувати парник або плівкове покриття, то термін посадки можна змістити на п’ять-десять днів і посадити квасолю раніше. Для того, щоб продовжити збір урожаю цукрових сортів культури, її можна висаджувати у декілька етапів з інтервалом в півтори-дві декади. Найпізніший посів слід робити не пізніше третьої декади червня. В цей час краще висаджувати ранньостиглі сорти.

Кущову і напівкущову квасолю можна висаджувати наступними способами: широкорядним, з шириною міжрядь від 30 до 45 сантиметрів; стрічковим, за схемою 50х20 см.

У рядку боби квасолі висівають з інтервалом 5-10 см. Напівкущові сорти, як правило, висіваються трьох- і чотирьохстрічковим методом, відступаючи між рядами не менше, ніж на півметра, а між рядками в стрічці – близько 20 см. Інтервал посіву насіння в рядку – 8-12 см. Глибина закладання насіння, залежно від його маси, складає 4-8 см.

В’юнкі сорти культури вирощують з інтервалом в міжряддях до 80 см, а в рядку зерна висівають на відстані до півметра, закладаючи в лунку по три-чотири боби. Також встановлюють опори заввишки 2 метри.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *