Сіємо вдруге!

Сіємо вдруге!

Вже в червні-липні на наших городах збираємо перший урожай, а значить і звільняються перші грядки – з-під редису, цибулі на зелень, ранніх салатів. Не встигнемо озирнутися, як прийде час забирати горох, часник, ранню пучкову моркву й ріпчасту цибулю. Як бути з грядками, що звільнилися? 

Найкраще рішення – відразу засадити їх сидератами, щоб повернути в ґрунт живильні речовини, “витягнуті” попередньою культурою. Але не кожен може собі дозволити половину сезону тримати грядки «під паром». Хочеться використати їх максимально і встигнути одержати два врожаї з однієї площі. Що ж можна посадити на грядки, що звільнилися, щоб земля не пустувала?

Стручкова квасоля

Стручкову квасолю можна посадити і після редису, і після цибулі на перо, і після салату. Для повторних посадок рекомендують вибирати кущову форму спаржевої квасолі: невеликі кущики не вимагають опори і підв’язування.

Картопля

Зібравши перший урожай редису,  не пізно посадити ранню картоплю. Вибираємо скоростиглі сорти, які дозрівають за 40-60 днів, щоб у вересні смакувати молоденькою картоплею.

Капуста

Капусту саджають на грядки, де до цього росла цибуля, салат або полуниця, що відплодоносила останній рік. Літній посів капусти здійснюють безрозсадним способом: насіння висівають відразу на постійне місце. При цьому важливо добре полити ґрунт перед посадкою і не давати йому пересихати. Для цього грядки до сходів накривають спеціальним матеріалом (агроспаном 30, спанбондом, лутрасилом). Посаджена в червні або липні капуста не підходить для тривалого зберігання, тому краще вибирати сорти, орієнтовний термін дозрівання яких складає 45-55 днів.

Пекінська капуста

До кінця липня – початку серпня збираємо горох, часник і навіть ріпчасту цибулю. Але грядки порожніми не залишимо – наступає найсприятливіша пора для літньої посадки пекінської капусти. Цей чудовий овоч росте швидко, не боїться затінення, легко переносить перші морози і добре зберігається до весни, загорнений у харчову плівку.

Дайкон, редька, ріпа

На грядках, де до першої половини серпня ріс часник, цибуля, горох, рання стручкова квасоля, рання картопля, ранні огірки або полуниця, прекрасно себе почувають хрестоцвітні коренеплоди – ріпа, дайкон та різновиди редьки. Їх сіють відразу на постійне місце, дотримуючись двох простих правил: не зашпаровувати насіння глибоко в ґрунт і надати кожному майбутньому коренеплоду місце для росту (це значить, відстань між насінням має бути 20-30 см). Друге правило є актуальним для ріпи й редьки. Дайкон, що росте не в широчінь, а вглиб, можна саджати й густіше.

Редис і рукола

У кінці літа, коли більша частина культур уже прибрана, час згадати про овочі- спринтери, які встигнуть порадувати нас другим урожаєм в останні дні літа, що минає. Наприклад, редиска й рукола частенько набагато краще вдаються ранньою осінню, ніж пізньою весною. Світловий день стає коротшим, температура падає, час шкідників уже минув – є всі умови для вирощування найсоковитішої редиски або відмінної пряної руколи.

Салат і кріп

Не менш добре й швидко ростуть посаджені наприкінці дачного сезону салати і кріп на зелень. Осінній кріп завжди пишніший і соковитіший ніж весняний.

ОСОБЛИВОСТІ ПОВТОРНИХ ПОСАДОК

Щоб літньо-осінні посадки увінчалися дійсно гарним урожаєм, радимо дотримуватися простих рекомендацій досвідчених городників, а саме:

  • усе насіння й бульби, використовувані для повторних посадок краще попередньо проростити. У цьому випадку сходи будуть швидкими, дружними і рослини швидше наберуть силу.
  • для повторних посадок необхідно вибирати найбільш скоростиглі сорти, щоб не тільки посадити насіння, а й встигнути зібрати плоди.
  • після збирання перших культур грядки, що звільнилися, бажано полити розчином Фітоспорину з метою профілактики грибкових захворювань.

Зняти два врожаї з однієї і тієї ж площі – чудово, але не варто забувати про те, що живильні речовини, які «забрали» з ґрунту ці врожаї, необхідно поповнити. Інакше начувайтеся: виснаження, накопичення болячок, зниження родючості. Тому не забувайте мульчувати свої посадки, а восени або залишайте товстий шар мульчі на грядках, або висівайте швидко зростаючі сидерати.


 




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *