Смачні ідеї від Інни Сотніченко

Смачні ідеї від Інни Сотніченко
Киянка Інна Сотніченко поділилася рецептами з читачами газети «Нашого ДНЯ». Інна створила у Фейсбуці групу «Кухня смачних ідей». Зізнається, почала кулінарити, аби потішити свого коханого.

– Люблю готувати щоразу щось новеньке, – розповідає жінка. – Хоча чоловік жартує, що йому не потрібно готувати борщ з креветками чи пиріжки з червоною ікрою. Улюбленої страви навіть не можу назвати. Їх багато. Мені більше подобається готувати, ніж їсти. Щиро зичу всім смачних ідей і не боятися експериментувати на кухні.

Салат «Віолета»

Салат з маринованими хрумкими огірочками та корисним вітамінним бурячком завжди прекрасно виглядає на столі та смакує до будь-якого гарніру і м’яса.

Потрібно: варений буряк – 3 шт., мариновані огірочки – 3-4 шт., зелений маринований горошок – 3-4 ст. л., плавлений сирок – 1 шт., часник – 1-2 зубці, майонез для заправки, сіль, перець – за смаком.

Приготування: нарізати кубиками огірки, відварений та охолоджений буряк і сирок. Все змішати. Додати горошок. Посолити і поперчити до смаку. Видавити часник. Заправити майонезом і добре перемішати. Замість маринованого можна взяти квашений огірочок, а горошок замінити кукурудзою, отримаєте новий, але не менш цікавий смак.

Рибні тефтелі з овочами

 

Потрібно: філе хека – 500-600 г, цибуля – 3 шт., морква – 2 шт., болгарський перець – 1 шт., яйце – 1 шт., помідори у власному сокові чи томатний соус (не паста) – 0,5 л., сіль, перець за смаком.

Приготування: філе хека (без кісток та шкірки) перебити у блендері. Одну цибулину дрібненько нарізати та обсмажити на олії. Додати до філе підсмажену цибулю (без олії), яйце, сіль та перець за смаком, вимішати фарш. Дві інші цибулини нарізати півкільцями, злегка обсмажити, додати потерту на крупній тертці моркву та болгарський перець, порізаний смужками 1,5 – 2 см. Все смажити до готовності, додати томатний соус (помідори у власному сокові подрібнити блендером), посолити і поперчити за смаком та протушкувати 4-5 хв. З фаршу сформувати тефтелі та злегка обсмажити на пательні, до золотистого кольору. Перекласти їх у соус та протушити 7-10 хв. Дуже смачно з картопляним пюре чи рисом, хоча можна і як самостійну страву. З двох хеків у мене вийшло 500 г чистого філе. З порції вийшло 12 тефтельок.

Салат із селери

Пропоную поласувати смачним і легким у приготуванні салатом.

Пряна селера та кисло-солодкі яблука – одне з найкращих поєднань для салату, а якщо додати ще й свіжу моркву, то отримаєте надзвичайно корисний, смачний і ситний салатик.

Потрібно: корінь селери – 200-300 г, морква – 2 шт., яблуко – 1-2 шт., родзинки – 30-50 г.

Для заправки: сік лимона – 1 ст. л., гірчиця – 1 ч. л., мед – 1 ч. л., олія оливкова або соняшникова, сіль за смаком.

Приготування: корінь селери очистити і натерти на крупній тертці (я використовую тертушку для корейської моркви), так само натерти моркву і яблуко. Скропити все лимонним соком. Додати промиті родзинки. Змішати інгредієнти для заправки, полити салат і перемішати. Можна залишити хвилин на 10-15, щоб овочі промаринувались. До такого салату можна додати зелень за смаком, а заправити можна майонезом, буде менш корисно, але не менш смачно.

Мариновані печериці 

Вибираючи між маринованими печерицями з магазину і домашніми, звичайно, вибирайте другий варіант. Готуються швидко, маринад зробити легко. Краще обирати гриби приблизно однакового розміру, тоді вони промаринуються рівномірно. Крім того, гриби мають бути рівні, білі, без плям та потемнінь. Чистити гриби чи ні – на ваш розсуд. Я чищу. Це достатньо просто – підчепити ножем та зняти тонку шкірку.

Потрібно: печериці – 500 г, вода – 125 мл, оцет – 3 ст. л., лимонний сік – 1 ст. л., сіль – 0,5 ст. л., цукор – 1 ст. л., часник – 2-3 зубчики, чорний перець (горошком) – 4-5 шт., духмяний перець (горошком) – 3-4 шт., лавровий лист – 2-3 шт., олія – 1 ст. л., гвоздика – 2-3 шт.

Приготування: гриби промити та почистити. Великі гриби можна розрізати на дві-чотири частини. Часник нарізати пластинками завтовшки 1-2 мм. Влити в каструлю воду. Додати часник, рослинну олію та спеції (оцет не додавайте). Довести воду до кипіння і покласти гриби. Вони не будуть повністю вкриті рідиною, але це нормально. Більше води підливати не потрібно. Гриби будуть помітно зменшуватися та віддавати свій сік. Проварити 7-10 хвилин. Печериці безпечні навіть сирими, тому цього часу цілком достатньо. Влити оцет та довести до кипіння. Перекласти гриби в банку разом зі спеціями, залити гарячим маринадом та закрити кришкою. Залишити до охолодження при кімнатній температурі, а потім поставити в холодильник. Уже через 5-6 годин закуска буде повністю готова. Але якщо хочете отримати максимально насичений смак, потерпіть добу.

Майже французький багет

З найдоступніших інгредієнтів у вас вийде ароматне, хрустке диво. Хоча це не той самий французький багет з великими дірками в середині, але не менш смачний і повітряний.

Потрібно: для тіста – борошно – 360 г (+- 40-50 г), сухі дріжджі – 4 г, газована вода – 225 мл, сіль – 7 гр., лимонний сік – 1 ст. л., рослинна олія – 2 ст. л.

Приготування: борошно обов’язково просіяти – наситити киснем, вдихнути в нього життя. У ємності змішати борошно, дріжджі. Додати газовану воду і все перемішати. Я використовую для цього міксер зі спіральними насадками. Дати тісту 5 хвилин спокою. Після цього продовжити замішувати: пару хвилин на низькій швидкості додати сіль, столову ложку лимонного соку (якщо він є) і місити ще хвилин 7. Лимонний сік додасть трохи глянцю готовому багету. Тісто буде трохи липкуватим, але саме таке нам і потрібно. Трохи більше борошна – і все пропало. Чисту суху ємність для вистоювання тіста змастити олією, перекласти майбутній багет. Ємність з тістом щільно накрити кришкою або затягнути плівкою і прибрати в холодильник для вистоювання не менше, ніж на 8 годин. З цієї кількості тіста можна сформувати два невеликих багета або один нескромного розміру, скоріше, батон. Викласти на лист або в форму для випічки, трохи присипати борошном, накрити рушником і залишити в спокої при кімнатній температурі на 2 години. За цей час майбутні багети збільшаться приблизно в два рази. Перед самою випічкою зробити гострим ножем неглибокі надрізи. Мені над моїми потрібно ще працювати і працювати, але на смак ця недосконалість не вплинула. Випікати перші 10 хвилин з парою при температурі 250 градусів.

Як створити пару в духовці? Поставити на дно ємність з водою. Пара допомагає створити ту саму бажану тонку хрустку скоринку і розкриває надрізи.

Режим духовки – низ-верх, конвекцію не використовувати, інакше пересушимо багети. Прибрати воду, знизити температуру до 230 градусів і випікати ще хвилин 20 до насиченого золотистого кольору. Домашня випічка – це завжди таїнство, чари, затишок і любов. Сподіваюся, ви це теж відчуєте. Смачного!

Пляцок Пані Валевська

Цей відомий польський тортик трохи змусить біля себе погратися, але повірте, воно того варте! Це так смачно, що словами описати важко.

Потрібно: для тіста – 2 скл. борошна (склянка 250 г), 0,5 скл. цукру, 200 г масла (можна 100 гр. масла і 100 гр. маргарину), 2 жовтки і 1 ціле яйце, 1 ч. л. розпушувача, 1 пачка ванільного цукру.

безе: 5 білків, 1 скл. цукрової пудри, 1 ч. л. крохмалю, дрібка солі

крем: 500 мл. молока, 4 ст. л. цукру, 1 пачка ванільного цукру, 2 ст. л. борошна, 150 г масла.

додатково: біля 400 гр. смородинового варення (джему), мигдалеві пелюстки, лікер амаретто, чи будь-який інший з яскраво вираженим ароматом та смаком.

Приготування: із складників для тіста замісити пісочне тісто (спочатку посікти ножем масло з борошном в крихту, потім додати інші складники). Робити все швидко, щоб масло не тануло під руками. Із цієї порції треба буде спекти два однакових коржі. Але зручніше спекти один великий, який потім перерізати пополам (якщо деко у вас 28 см, то розрізати готовий корж на два – по 14 см).

Отже, розкачати тісто на корж товщиною біля 0,5см, змастити смородиновим джемом і поставити в духовку (180 гр.) на 10 хв., щоб трішки підпеклося.

Як тільки поставили в духовку корж, відразу робіть безе: в білки додати дрібку солі, збити до стійких піків, додаючи по ложці цукрову пудру. Не перестаючи збивати, потроху додати крохмаль.

Як тільки тісто трішки підпеклось – викласти на джем шар безе, посипати мигдалевими пелюстками і знов в духовку (температура 110-120 градусів). Випікати 60 хвилин, щоб безе гарно підсохло. Це якщо ви робите один великий корж. Якщо ж два менших – то тісто, безе і джем ділити пополам і весь процес повторити. Для крему борошно і цукор добре розмішати в невеликій кількості молока, щоб не було грудочок. Молоко, що залишилось довести до кипіння, зменшити вогонь та влити цукрово-борошняну масу, інтенсивно помішуючи. Нехай покипить хвилинку і зняти з плити. Дати повністю охолонути. Масло на крем збивати міксером і додавати по ложці, легенько вмішати лікер чи коньяк. Щедро перемастити кремом один корж, накрити іншим і – в холодильник.

Картопляні палюшки

Хтось називає їх палюшками, хтось клюсками, лінивими варениками, книдлями, на сучасний манер вони – ньокі. Але те, що це одна з традиційних страв української кухні не заперечує ніхто.

Потрібно: картопля (зварена в мундирі) – 350-400 г, борошно – 120-140 г, вершкове масло – 20 г, яйце – 1 шт., крохмаль – 20 г, мускатний горіх, сіль, перець, інші спеції – за смаком.

Приготування: картоплю ще теплою почистити і розім’яти товкачиком або пропустити через м’ясорубку. Додати яйце, розтоплене вершкове масло, сіль, перець, спеції, вимішуємо. Потроху підсипати борошно і крохмаль. Замісити тісто (має бути не дуже туге, але щоб не липло до рук). З картопляного тіста зробити валики, різати їх на шматочки та формувати з них невеличкі пальчики. Кинути в підсолену, киплячу воду і варити після того, як спливуть 3-5 хвилин. Подавати палюшки можна з сметаною, маслом, зеленню, підсмаженою цибулькою чи шкварками. При бажанні палюшки можна підсмажити на сковорідці (на вершковому маслі) до золотистої скоринки.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *