Степан Барна: «Я і надалі працюватиму в інтересах рідного краю»

Степан Барна: «Я і надалі працюватиму в інтересах рідного краю»
Роки сумлінної праці на благо регіону та активної політичної діяльності. Тисячі зустрічей та десятки вдало реалізованих проектів. Голова ТОДА 2015-2019 років Степан Барна заявив, що й надалі працюватиме в інтересах рідного краю. Він асоціює себе із командою Петра Порошенка і наголошує, що розвиток і добробут міста Тернополя та області завжди буде для нього у пріоритеті. Про найголовніші здобутки та найближчі плани Степан Барна розповів у інтерв’ю.
– Ви були головою ТОДА понад 4 роки. Що цей час означав для Вас?

– Цих чотири роки – це унікальний досвід. Я навчився правильно поєднувати політичну та господарську складові. Перші місяці на цій посаді були важкими. Адже я стикнувся з тим, що було для мене в житті найбільш складним – це смерті наших військових. До того часу я лише кілька разів був на похоронах. Звикнути до того, що ми втрачаємо наших Героїв не можна. І дуже важливо, щоб і зараз суспільство не почало ставитися до війни, як до чогось «звичного». Вступивши на посаду, довелося спілкуватися з рідними наших військових, треба було пропустити цей біль через себе, знайти спосіб їх підтримати. Це було досить важко психологічно, та я все-таки пережив це і став міцнішим.

Добробут міста Тернополя та області завжди буде для мене у пріоритеті

У робочій площині я змінив думку людей про себе. Адже більшість могла припустити, що я можу бути добрим політиком, але мало хто уявляв, яким я буду господарником. Проаналізувавши показники соціально-економічного розвитку впродовж років моєї каденції, помітні позитивні результати. Вони динамічно зростають, і я сподіваюся, що так буде й надалі.

– Що вважаєте своїм найбільшим досягненням за час перебування на посаді?

– Найголовніше те, що ми зберегли Україну як державу. Дякувати Богу, що російський окупант не просунувся до нас на Захід. У 2012 році на території Тернопільської області було розформоване останнє військове з’єднання Збройних Сил України. Це була 11 бригада. На територію її розташування у тих, хто керував до мене, вже були «нечисті» плани. Тому дуже важливим є те, що відроджена 44-та Тернопільська артилерійська бригада. Крім того, активно будуються гуртожитки для військовослужбовців за стандартами НАТО. Два з них буде у Тернополі, два у Чорткові та три у Теребовлі. На місці руїн тепер створюються комфортні умови для служби наших хлопців та дівчат.

– На Вашу думку, що вдалося змінити у Тернопільській області?

– Як на мене, то це думку людей. Нам вдалося ліквідувати стереотип про Тернопільщину як про щось другорядне. Тернопільщина – це не периферія. Багато хто не вірив у те, що ми почнемо відновлювати дорожню інфраструктуру. Але ми поставили собі за мету повернути Тернопільщині статус логістичного центру. Вже зроблено дороги  Львів-Тернопіль, Тернопіль-Хмельницький, звершується ремонт сполучення Тернопіль-Дубно. Тобто з п’яти ключових напрямків, ми з’єднали область із трьома обласними центрами. Вважаю, це сприятиме розвитку туристичної галузі, бізнесу та логістичної складової.

Дуже важливо, щоб суспільство не почало ставитися до війни, як до чогось «звичного»

Для самого міста Тернополя важливим вважаю те, що стартував проект з будівництва східного об’їзду міста. Тернополяни багато висловлювалися про те, що ця дорога потрібна – і, ось, це виконується.

– З-поміж реалізованих проектів у області, вдалося реалізувати або ж розпочати реалізацію кількох з них у самому місті Тернополі. Який проект варто вважати найбільш пріоритетним?

– Думаю, що це має бути робота над відновленням Тернопільського аеропорту. В цьому питанні погоджуються усі гілки місцевої влади. Сам аеропорт здатний бути досить потужним, але наразі немає регулярних авіасполучень, лише чартерні рейси. А потенціал у нього як транспортно-логістичного вузла великий. Початок покладено – наявний вже сертифікат безпеки та відповідні дозвільні документи. Зараз активно розшукують потенційних інвесторів, які будуть готові працювати у Тернопільському аеропорту.

Також слід зазначити і про формування пакету пропозицій щодо індустріальних парків, один з яких теж буде у Тернополі. Це буде платформа з усіма видами комунікацій для будівництва різного роду підприємств. А це у свою чергу – нові робочі місця для тернополян.

На посаді голови ОДА навчився правильно поєднувати політичну та господарську складові

Масштабний проект, якому дано старт і яким справді пишаюся – це «Водна арена «Тернопіль». Важливо розуміти, що тут йдеться не лише про спортивну галузь. Але й про підвищення загального іміджу Тернополя на міжнародному рівні. Супутня інфраструктура Центру забезпечить тернополян робочими місцями. Крім того, це буде чудове мальовниче місце для сімейного відпочинку.

Наразі, не знаю хто буде моїм наступником, але сподіваюся, що починання будуть продовжені. Готовий допомагати, чим буде потрібно, бо ми не чужі люди для своєї землі і не можемо жити за принципом байдужості. Сам продовжу працювати для міста і краю, бо тут живе моя сім’я. Я хочу жити і радіти тому, що моя область, моє місто успішно розвиваються так,  як і вся Україна.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *