Стрілки часнику врятують від хвороб і шкідників

Стрілки часнику врятують від хвороб і шкідників
У червні озимий часник випускає квітконоси. Їх видаляють, щоб отримати більші голівки. Однак часникові стрілки здатні принести набагато більше користі.

ЧАСНИКОВА «КУХНЯ»

Аби заощадити часник, для приготування засобів від шкідників і хвороб можна використовувати часникові стрілки. У сезон часникових стрілок вам допоможе механічна або електрична м’ясорубка: пропустите через неї квітконоси й гранованою склянкою відміряйте потрібний обсяг пахучої кашки.

Ефективні рецепти з легкістю можна знайти й у мережі Інтернету, і на сторінках спеціальної дачної літератури. Взявши їх на замітку, запроваджувати в дачну практику.

Зброя проти грибкових захворювань

Від фітофторозу допоможе настій з 3 склянок перемелених часникових стрілок, 5 мл йоду й 10 л води. Спочатку 2 доби настоюють зелену кашку у воді, потім настій проціджують, додають до нього йод і щедро змочують сумішшю кущі томатів і ґрунт під ними.

Таку часникову терапію, яка служить відмінною профілактикою фітофторозу, рекомендується проводити щотижня доти, поки не закінчаться стрілки.

Квітконоси часнику візьмуть гору в боротьбі з борошнистою росою, що розписує листи білим візерунком у прохолодну сиру погоду. Для приготування засобу 4 склянки стрілок часнику залити 10 л води й настоювати 2 доби. Потім настій процідити й обприскувати уражені рослини. Якщо почати проводити таку процедуру при перших ознаках недуги й повторювати кожні 3-4 дні, то можна швидко впоратися з цією хворобою за допомогою лише часникових стрілок.

Щоб захистити ягоди суниці садової від сірої гнилизни 1-2 рази на тиждень проливайте суничну плантацію з лійки 3-денним настоєм на основі 2 склянок стрілок часнику й 10 л води.

ШКІДНИКИ ЧАСНИК НЕ ЛЮБЛЯТЬ!

Вищеописаний настій допомагає й відбити атаку слимаків, що заміряються на ягоди суниці. Захід проводиться після збору чергової партії ягід, поливу або дощу.

Ненажерливу попелицю переможуть перемелені квітконоси часнику й сухі здрібнені шкірки апельсинів або мандаринів. По 1 склянці  того й іншого залити 10 л теплої води й настоювати 3 дні, періодично перемішуючи вміст. Процідити й зрошувати уражені рослини репелентним коктейлем кожні 3-4 дня.

У боротьбі в хрестоцвітою блішкою відмінно зарекомендувала себе часникотерапія разом з опиленнями тютюновим пилом або попелом. При перших ознаках діяльності шкідника починають 1-2 рази на тиждень поливати рослини з лійки 2-денним ароматним коктейлем (1 склянка стрілок на 10 л води). Потім обсипають їхні вологі листки тютюновим пилом або попелом. Після цих процедур від блішки не залишається й сліду.

Віджахне із грядок метеликів совки й білявки полив рослин у зоні ризику 2 рази на тиждень 3-денним часниковим зіллям (2 склянки стрілок на 10 л води). Альтернативний варіант – 1-2 рази на тиждень підкладати в міжряддя тільки що зірвані квітконоси.

НА ЗАМІТКУ: щоб часниковий коктейль затримувався на листі рослин і довше випускав у повітря свої фітонциди, розчиніть в ньому перед обприскуванням здрібнене мило з розрахунку 1/3 бруска на 10 л.

Запах часнику спантеличує колорадського жука, але лише якщо настій більш концентрований – на 10 л 3-4 скл. квітконосів. Зілля витримують у теплому місці близько 3 днів, а потім обприскують ним картоплю. Таку процедуру проводять 2 рази на тиждень…

Щоб мурахи перенесли свій гуртожиток подалі, просто розімніть руками декілька часникових стрілок і покладіть зверху на мурашник, який злегка розкопайте.

Щоб позбутися листогризучих гусениць, один раз у тиждень обприскуйте атаковані культури 3-денним настоєм часникових квітконосів і полину. Стрілки часнику й полину, узяті в рівній кількості, дрібно нарізати, заповнити ними відро на чверть, розім’яти товкачем і залити ємність теплою водою. Відразу після обприскування гусениці починають масово евакуювати з гілок дерев.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *