
Перш за все, ландшафтний дизайн є справжнім мистецтвом надання унікальних рис навколишній місцевості. Фахівці здатні створити неповторне оформлення, яке буде гармонійно виглядати з урахуванням будинку та інших будівель на ділянці. Щоб результат вийшов дійсно гармонійним і затишним, необхідно у всіх деталях дотримуватися єдиного стилю.
Джерело: https://begma.garden/
Як правильно зробити вибір?
Бажання оточити себе прекрасним – природно. Часи йдуть, але прагнення проводити відпочинок на природі для багатьох людей залишається незмінним. Володіння особистою ділянкою землі надасть таку можливість у будь-яку пору року, проте важливо не тільки доглядати за нею, а й дотриматися деяких умов.
Якщо замість овочевих грядок облаштувати квіткові клумби, штучний газон або водойму – це ще не означає прихильність до стилю і створення комфортної гармонійної атмосфери. Ось чому нерідко трапляється, що в облагороджування приватної ділянки вкладено багато сил, часу і коштів, але результат все одно не виглядає задовільно. Щоб усе, нарешті, обернулося на краще, потрібно провести невелику підготовчу роботу. Перш за все, вивчити особливості існуючих стилів садового дизайну та вибрати хоча б кілька, що відповідають особистому світосприйняттю. Далі необхідно взяти до уваги особливості рельєфу власної ділянки та кліматичні особливості, адже у кожного стилю ландшафтного дизайну є власні вимоги до деталей.
Які існують ландшафтні стилі?
Умовно всі стилі в ландшафтному дизайні можна розділити на історичні та сучасні. Коротка характеристика найпопулярніших із них допоможе зробити попередній вибір.
Історичні:
- Класичний. Наочно з ними можна ознайомитися, наприклад, у фільмах, де демонструють красу садів Петергофа і Версаля. Головна риса стилю – чіткість ліній і симетричність. Ключові деталі – це живоплоти, топіарії та строго прямі доріжки.
- Східний. Плавними відмінностями є простота і символізм. Китайському і японському стилям притаманні наявність джерела води, декорування натуральним камінням, наявність стилістичних будівель. Кожен елемент на ділянці має свій сенс – символізує добробут, щастя тощо.
- Кантрі. Створення сільської атмосфери із застосуванням національних деталей. Серед основних рис використання невибагливих трав і довільне розташування декоративної рослинності. Також використовуються огорожі з дерева, деталі декору з каменю і глини.
- Пейзажний. Створюється імітація дикої природи, незайманої людськими руками. Ключовими деталями є плавні форми доріжок, мінімальна обрізка газону, кущів і дерев, нульові вимоги до форм клумб, природна форма штучних водойм.
Види сучасного ландшафтного дизайну:
- Модерн. Відрізняється максимальною функціональністю і комфортом. Для оформлення застосовуються міцні, стійкі до зносу матеріали, гармонійно вдається поєднувати нотки Східних і Західних культур. Стилю притаманні мінімалізм і лаконічність, поряд з великою кількістю вільного простору.
- Хай-тек. Стиль ландшафтного дизайну, який виник не так давно. Він відрізняється виразними лініями монохромністю кольору та застосуванням найсучасніших деталей для оформлення. Наприклад, це пластик, бетон, залізо, а також застосування поверхонь, що відбивають світло. І в насадженнях, і в доріжках простежується чітка геометрія.
Щоб уникнути різних проблем, потрібно від самого початку звернутися до фахівців у цій галузі. Вони не тільки зможуть оцінити, наскільки даній конкретній території підходить обраний власником варіант, а запропонують свої класичні або сучасні стилі ландшафтного дизайну на вибір за необхідності.