Світ у малюнках: тернополянин зібрав сотні бетменів і суперменів

Світ у малюнках: тернополянин зібрав сотні бетменів і суперменів

komiksy

Мабуть, чи не кожен із нас свого часу пробував щось колекціонувати: хтось марки, дехто магнітики на холодильник, а молодше покоління – наклейки із жувальних гумок. Поруч із такими, здавалося б, непересічними колекціонерами живуть люди, котрі збирають експонати куди більш унікальні. Зокрема, в Тернополі є хлопець, який колекціонує… комікси про супергероїв, причому привозять йому їх зі всього світу. 

IMG_0263

Перші комікси – яскраві малюнки з короткими текстівками, які розповідають про відважних героїв і їх подвиги, з’явилися ще наприкінці 19 століття в американській пресі. У перекладі «комікс» означає «кумедний», тож спершу ці історії були лише розважальними. А згодом за їх мотивами почали випускати журнали і навіть знімати фільми.

Графічний дизайнер з Тернополя Григорій Трачук свій перший комікс прочитав ще у дитинстві. А незвичайне хобі у нього з’явилося років десять тому.

– Поки мої однолітки дивилися серіал «Бригада», я збирав комікси, – розповідає хлопець. – Раніше такі журнали непросто було знайти. Та й сьогодні в Україні є лише кілька магазинів коміксів. Тож просив друзів, які їздили за кордон, купувати цікаві екземпляри.

IMG_0257

Сьогодні в його колекції – сотні коміксів з країн СНД, США, Європи та Японії. До речі, останні читають у незвичний для нас спосіб – справа наліво. На сторінках зібраних ним журналів, книг і альбомів оживають пригоди Супермена, Бетмена, Спайдермена та інших супергероїв, знайомих нам з мультиків і фільмів.

Про свою колекцію тернополянин може розповідати безкінечно. Кожен комікс для нього – витвір мистецтва. Навіть якщо на перший погляд таким не видається.

– Українці досі вважають комікси чимось несерйозним, дитячим, просто яскравими картинками з мінімум тексту, щоб не втомлювати читача, – каже Григорій. – Та в США, Японії та Франції – лідерах з випуску коміксів – вони давно перетворилися у самостійне мистецтво.

IMG_0198

«Мультяшні» герої живуть десятиліттями, про них вже зняли десятки фільмів, а книги купують для колекцій іноді за шалені гроші. Скажімо, перший номер коміксу про Супермена придбали у 2010 році за 1,5 мільйона доларів! У далекому 1938-му його можна було купити лише за 10 центів.

Взагалі, на думку Григорія, історію коміксів сміливо можна виводити від наскельного живопису. Давні люди не просто намагалися зобразити картину – це був сюжет, ланцюг подій, який описував якусь важливу подію з їхнього життя.

А вже в наші дні комікси вигадали, щоб боротися з негативними явищами у суспільстві. І щоб добро завжди перемагало зло.

IMG_0197

У сучасній Україні теж почали з’являтися перші комікси, хоча їх поки зовсім небагато. Між тим, зауважує Григорій, наша країна має неймовірну кількість супергероїв, якими можна пишатися.

Наразі ж почитати про заморських персонажів можна у тернопільській галереї «Бункермуз». Тут Григорій виставив частину своєї колекції. Представлених екземплярів – понад 350. Найдорожчий коштує більше півтисячі гривень. А найдавніший у колекції комікс – ще з кінця 1980-х.

Антоніна БРИК.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *